Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu

Data aktualizacji: 2017-03-23

Z roku na rok to wydarzenie nabiera rozmachu. Swoje stoiska we wrocławskiej Hali Stulecia rozstawia coraz więcej wystawców z szeroko pojętej branży turystycznej. W tym roku, przy okazji 9. edycji MTT, widać też, że w wielu przypadkach zadbano o bardzo atrakcyjną oprawę miejsc wystawienniczych, co bardzo podoba się zwiedzającym.

9. MTT zaczęły się w piątek, 24 lutego, ale to chyba w sobotę do Hali Stulecia przyszło najwięcej zwiedzających. Ci, którzy tak zrobili, mieli jeszcze okazję pobuszować po giełdzie staroci pod... leżącą na razie Iglicą, a także podziwiać i kupić piękne kamienie i biżuterię na cyklicznej Giełdzie i Wystawie Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich, trwającej w kuluarach Hali.

Miasto Wrocław zaprasza na MTT do gry w Monopoly Krasnale, fot. wroclaw.pl

Tymczasem na płycie głównej zabytkowego obiektu rządzili wszyscy ci, którzy zgłosili się na tegoroczne targi turystyczne, by promować piękno swoich okolic, podróże, wypoczynek, relaks, rozrywkę, sport, edukację dzieci i młodzieży czy w końcu regionalną kuchnię.

W Księgarni Podróżnika swoje książki podpisywał zdobywca Korony Himalajow i Karakorum Krzysztof Wielicki, fot. wroclaw.pl

W salach na piętrze – Konferencyjnej i Cesarskiej – trwał zaś Festiwal Podróżników oraz spotkania z gośćmi specjalnymi targów. W sobotę można było posłuchać m.in. rodziny Chabrosów, Szymona Radzimierskiego czy Agnieszki Kępskiej. Tam też spotykali się blogerzy z wystawcami i trwały opowieści o Łotwie i Macedonii.

Coraz więcej atrakcji na MTT...

...stało się faktem. Zwłaszcza dzieciom bardzo podobało się Kolejkowo, ze swoim miniaturowym światem na makiecie, na którą można było wejść i dotknąć małych modeli. Dzieci m.in. malowały figurki, które potem będą mogły stanąć w Kolejkowie na Dworcu Świebodzkim.

Kolejkowo na MTT zaprosiło do zabawy swoim miniświatem, fot. wroclaw.pl

Hitem były dinozaury wprost z Juraparku Krasiejów, a duzi i mali miłośnicy archeologii mogli na własne oczy zobaczyć autentyczne skamieniałości sprzed milionów lat. Przygotowano także prawie prawdziwe wykopaliska – kilka ruchów łopatą pozwalało odkryć ogromne kości osobników, które kiedyś żyły na Ziemi.

Każdy mógł odkopać swojego dinozaura!, fot. wroclaw.pl

Kto znalazł się na stoisku Fundacji Niesamowity Dolny Śląsk, mógł zostać szczęśliwym posiadaczem jednego z 20 Niesamowitych Biletów, upoważniających do darmowego skorzystania z 28 atrakcji turystycznych. Znalazły się wśród nich kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze, Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie czy Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.

W piątek, sobotę i niedzielę Hala Stulecia pełna miłośników turystyki, odkrywców i podróżników,
fot. wroclaw.pl

Kapitalnie zaprezentowały się na targach The World Games 2017, promując lipcowe rozgrywki w 31 sportach indywidualnych i drużynowych. W miasteczku TWG, gdzie do zdobycia były przeróżne gadżety, toczyła sie również rywalizacja sportowa na macie oraz przy stole bilardowym. Przezabawne były kombinezony, w które można było się przebrać, by stoczyć pojedynek sumo, a potem zapozować w nich do pamiątkowego zdjęcia w fotobudce.

Rozgrzewka przed The World Games – dobra zabawa i dużo śmiechu, fot. wroclaw.pl

Na pasjonatów nauki czekało wrocławskie Centrum Nauki HUMANITARIUM. Jak zwykle, były atrakcyjne doświadczenia chemiczne, by wytworzyć szaloną pianę, a także możliwość stania się choć na chwilę poważnym badaczem Wężowego Laboratorium, w którym powstaje spiralny potwór.

Plecaki pełne folderów, a usta smakołyków

Lista wystawców, którzy zarezerwowali miejsca na tegorocznych MTT, liczy ok. 200 pozycji. Na każdym do dyspozycji zwiedzających są ulotki, katalogi, foldery, plakaty, mapy, zdjęcia, turystyczne gadżety, male poczęstunki. Po odwiedzeniu tych wszystkich miast polskich i zagranicznych, biur podróży, organizacji turystycznych czy hoteli można uzbierać pokaźną kolekcję aktualnych informacji o niezwykle ciekawych miejscach i wydarzeniach. To nieoceniona pomoc na przykład dla pilotów wycieczek czy przewodników, którzy mogą zaktualizować swoje zawodowe archiwa, ale i dla tzw. niedzielnych turystów, którzy nie podróżują co prawda zbyt często, ale za to z fasonem.

Czy wiecie, że w muzeum w Jaworze mają m.in. kolekcję bardzo starych form piernikarskich, a woda Jaworowy Zdrój należy do najlepszych w Europie?, fot. wroclaw.pl

Ciężkie od zdobyczy poznawczych torby czy plecaki można było na chwilę odłożyć, by na przytargowym Festiwalu Kulinarnym wypić i zjeść coś smacznego – na słodko lub na ostro. Były więc m.in. naturalne, wyciskane na miejscu soki, cydr z Gór Orlickich czy piwo z Profesji. Wabiły ogromne pajdy chleba, który ponoć utrzymuje świeżość przez dwa tygodnie, ze smalcem i dodatkami.

Chlebek wielkości koła? Dla dużej rodziny w sam raz, no i świetnie smakuje np. ze smalcem,
fot. wroclaw.pl

W Kozackiej Chatce ukraińskie specjały na zimno i ciepło, a tuż obok i tylko na zimno wielosmakowe lody rzemieślnicze od firmy Krasnolód. Warto bliżej "zaprzyjaźnić się" ze słodkimi wypiekami – skosztowanie ich na miejscu, a także kupno na wynos jest warte tych dwóch centymetrów w pasie... W galerii pod artykułem możecie sobie na nie popatrzeć, ale już w niedzielę, 26 lutego, od 10.00 mogą być wasze. O tej porze rusza bowiem trzeci, ostatni dzień Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu. Opis innych atrakcji oraz program znajdziecie tutaj.

.

 

 

Galeria

Zdjecie Małgorzata Wieliczko

Małgorzata Wieliczko