Centrum Historii Zajezdnia

Miejsce nowoczesnych wystaw historycznych, projektów edukacyjnych i kulturalnych. Wystawa główna zaaranżowana w hali zajezdni zostanie poświęcona całej powojennej historii Wrocławia, Dolnego Śląska.

Miejsce nowoczesnych wystaw historycznych, projektów edukacyjnych i kulturalnych. Wystawa główna zaaranżowana w hali zajezdni zostanie poświęcona całej powojennej historii Wrocławia, Dolnego Śląska i innych regionów włączonych do Polski w wyniku II wojny światowej.

Projekt przewiduje również poświęcenie jednej z ekspozycji udziałowi mniejszości narodowych i etnicznych w kształtowaniu wizerunku Wrocławia i regionu. Ponadto, w Centrum Historii Zajezdnia odbywać się będą wystawy czasowe, poświęcane różnym zagadnieniom z powojennych dziejów miasta. W tworzeniu wystaw wykorzystywane będą najnowocześniejsze i innowacyjne techniki ekspozycyjne, atrakcyjne i angażujące zwiedzających. Dzięki pokazom multimedialnym, przestrzennym aranżacjom, grą światłem i dźwiękiem, Centrum Historii w Zajezdni stanie się placówką, która w nowatorski sposób zaprezentuje historię powojennego Wrocławia.

 

Galeria

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc