Nine

Fabuła musicalu nawiązuje do słynnego filmu 8 ½, autobiograficznej opowieści w reżyserii Federico Felliniego. Głównym bohaterem również w Nine jest reżyser filmowy, Guido Contini. W przeddzień 40. urodzin doświadcza kryzysu wieku średniego, zagubienia i blokady twórczej. Kobiety, które go otaczają: matka, żona, kochanka, producentka, gwiazdy filmowe, nie ułatwiają mu życia, próbuje więc ukryć się przed nimi i przed oczekującymi na nowy scenariusz producentami filmowymi - ucieka do Wenecji i chowa się w tamtejszym spa.

Nine wystawiono po raz pierwszy na Broadwayu w 1982 roku, zagrany został prawie 800 razy i zdobył prestiżową Nagrodę Tony w pięciu kategoriach, w tym za najlepszy musical. Spektakl wznawiano później wielokrotnie, grany był w USA i w Europie, kilka lat temu nakręcono na jego podstawie film pod tym samym tytułem. Wrocławską odsłonę Nine reżyseruje Pia Partum, przy realizacji spektaklu współpracuje doborowa ekipa twórców.  

Nine, libretto: Arthur Kopit, muzyka i teksty piosenek: Maury Yeston, reżyseria: Pia Partum, tłumaczenie: Agnieszka i Konrad Imielowie, kierownictwo muzyczne: Adam Skrzypek, dyrygent: Beata Wołczyk, scenografia: Magdalena Maciejewska, kostiumy: Wojciech Dziedzic, choreografia: Saar Magal, reżyseria Świateł: Jacqueline Sobiszewski, wizualizacje: Tomasz Dobiszewski, realizacja dźwięku: Krzysztof Borowicz.

Bilety w cenie 25-60 zł.

  • sprzedaż i rezerwacja online
  • rezerwacja telefoniczna / Biuro Obsługi Widzów : 717890451 i 717890452
  • w kasie Teatru, ul. Piłsudskiego 67:  w godz. 9-19 od poniedziałku do piątku; w godz. 12.00-19.00 w soboty oraz w niedziele, w które grane są spektakle.

 

Szczegóły wydarzenia:
teatr-capitol.pl

  • Reżyseria PIA PARTUM

Galeria

Powiązane wydarzenia