Żydowski Wrocław – spacer z przewodnikiem

VIP Travel Wrocław serdecznie zaprasza na spacer śladami dawnego żydowskiego Wrocławia, który odbędzie się 19 lipca (środa) o godzinie 17.00.

Poruszając się na co dzień po mieście, często nie zwraca się uwagi na historie mijanych miejsc. Tym razem zwolnicie kroku, rozejrzycie się uważniej i odkryjecie dziedzictwo, które pozostawili po sobie handlarze i przedsiębiorcy pochodzenia żydowskiego. Będziecie zaskoczeni, jak wiele dzisiejszy Wrocław zawdzięcza nazwiskom takim jak Sachs, Wertheim czy Schottländer.

Podczas spaceru poznacie między innymi obszar od Starej Synagogi – znanej jako Synagoga Pod Białym Bocianem do ruin zburzonej w 1938 r. Nowej Synagogi przy ul. Łąkowej. Dowiecie się także, jak powstawał ekskluzywny Dom Towarowy Braci Barasch (dzisiejszy Feniks) i kogo przedstawiają twarze na Renomie – dawnym Warenhaus Wertheim.

Wycieczkę poprowadzi licencjonowany przewodnik miejski, Pani Iwona Stec, znana Wam już z m.in. z wycieczek po Starym Cmentarzu Żydowskim, dworcu Wrocław Główny czy cyklu „Śladami wrocławskich Żydów”. Towarzyszyć jej będzie Pani Tamara Włodarczyk, współautorka książki "Przewodnik po żydowskim Wrocławiu".


Czas trwania wycieczki: ok. 2 godziny.
Koszt wycieczki: 18 zł (w cenie zestaw audio – „słuchawki”).

Zgłoszenia udziału w zwiedzaniu należy przesyłać mailowo do dnia 17 czerwca (poniedziałek) na adres podając w treści: imię, nazwisko oraz numer telefonu. W tytule maila należy wpisać „Żydowski Wrocław 19.07.”.

Informacji na temat zwiedzania organizator udziela pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo

Szczegóły wydarzenia:
viptravelwroclaw.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia