Klub PROZA

Data utworzenia: 2018-04-30

Klub Proza karmi duszę i ciało. Proponuje śniadania, lunche, domowe pierogi, desery oraz czeskie piwo, dobre wino, kawę. Wieczorami warto przyjść na koncert, spotkanie z pisarzem lub inne wydarzenie artystyczne.

Klub prowadzony przez Wrocławski Dom Literatury, mieści się w samym Rynku na drugim piętrze w kamienicy przy Przejściu Garncarskim 2 (dostępna jest winda).

Latem na dole otwarte jest także małe bistro i letni ogródek. Od godz. 10:00 zjesz tu smaczne i pożywne śniadanie (np. jajecznicę z dodatkami, omlet, kanapki) i wypijesz świetną kawę.

Popołudniu (od 13:00) serwujemy lunche (do wyboru zupa dnia, dania mięsne i wegetariańskie, domowe pierogi i sałatki), a na deser proponujemy przygotowywane na miejscu wypieki (także bezglutenowe i bez cukru). Zapraszamy także na czeskie piwo, dobre wina i zdrowe napoje.

Ciekawą propozycją są niedzielne śniadania: co tydzień od 11:00 do 13:00 zapraszamy na otwarte "Śniadania literackie", czyli pyszne, obfite śniadanie w formie bufetu (jesz, ile chcesz) z potrawami inspirowanymi literaturą plus trochę kultury (np. audycja radiowa na żywo, spotkanie z autorem, warsztaty dla dzieci).

Klub posiada scenę i profesjonalne zaplecze koncertowe. Niemal każdego wieczoru odbywa się tu jakieś ciekawe wydarzenie artystyczne: koncerty, spotkania autorskie, premiery książek, warsztaty, filmy, spektakle wystawy, panele dyskusyjne.

Aktualny program na stronie: www.domliteratury.wroc.pl. Na miejscu znajdziesz też ogromny regał z książkami do czytania w klubie lub do wymiany bookcrossingowej.

Galerie

Klub PROZA w social mediach

Mehr Orte