Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

Bajecznie kolorowy, rozświetlony Jarmark Bożonarodzeniowy znowu stanie na Rynku we Wrocławiu. To już dziesiąta odsłona wydarzenia, który przyciąga tysiące wrocławian i gości z całej Polski oraz z zagranicy

Jubileuszowa edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego zapowiada się imponująco. Na Rynku i w jego okolice znowu będzie pachniało choinkami, gorącymi piernikami i grzańcem.

Drewniane domki z ofertą sprzedawców domowych produktów: serów, wędlin, chlebów, nalewek, rękodzielników, producentów smakołyków i świątecznych podarków staną w Rynku (na pierzei południowej, północnej i wschodniej), na ulicy Świdnickiej i ulicy Oławskiej oraz na Placu Solnym. Tylu stoisk jeszcze nigdy nie było.

Ważnymi gośćmi Jarmarku Bożonarodzeniowe są dzieci. Dla nich w pobliżu Ratusza wyrośnie Bajkowy Lasek, wiele atrakcji dla najmłodszych zaplanowano w Domku pod Krasnalem. Dzieci będą mogły na przykład spotkać się z postaciami z bajek, albo wziąć udział w warsztatach malowania bombek. Zabaw, konkursów i wszelkiego rodzaju uciech będzie mnóstwo.

Otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego zaplanowano na 23 listopada, potrwa on do 31 grudnia. Stoiska będą czynne codziennie w godz. 10-21.

Tomasz Wysocki