To miejsce z kartą turystyczną tylko 8 / 6 punktów

Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych

Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych to miejsce na dobrą zabawę przede wszystkim dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. W Muzeum można zorganizować imprezę.

Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych to miejsce na dobrą zabawę przede wszystkim dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

W podziemiach Wzgórza Partyzantów są woskowe figury postaci rzeczywistych: Michael Jackson, David Craig, znany z roli Jamesa Bonda i Elizabeth Taylor w roli królowej Kleopatry i kilkoro innych. Figury z wosku i masy plastycznej wyglądają bardzo naturalnie.

Jednak w Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych jest też tłum postaci z legend, popularnych filmów i kreskówek. Obok Batmana, na pajęczynie wisi Spidermana, Król Lew przygląda się stadu Minionków. Pojawiają się sympatyczne Potwory ze znanej animowanej spółki oraz charakterystyczni bohaterowie z „Władci Pierścieni"., a także postaci z „Epoki Lodowcowej".

Drżenie serca wywołuje olbrzymi Hulk, za to wcale nie ma co się bać uśmiechniętego Shreka, któremu partneruje  Fiona. Dzieci mają niecodzienną okazję sprawdzić, jak się mieszka w domu zielonego olbrzyma.

W Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych miejsc do zabawy dla małych gości jest więcej. Mogą spróbować swoich sił w roli bandu muzycznego - czekają na nich instrumenty, prawdziwa scena i oświetlenie. Umiejętność grania na perkusji i gitarze nie jest wymagana. Tak się może spełnić marzenie o zostaniu gwiazdą rocka.

Jest gabinet krzywych luster, sanie Świętego Mikołaja i pojazd jednego z supermanów, a w sali multimedialnej prezentowany jest 10-minutowy film o powstaniu świata.

W jednej z sali prowadzone są warsztaty plastyczne – to okazja by samemu przygotować woskowy odlew swojej dłoni, ale w programie jest także wiele innych gier i zabaw. Dzieci w grupach bawią się pod opieką animatorów.

Galeria

Więcej miejsc