To miejsce z kartą turystyczną -5 zł / -3 zł na wystawy stałe i czasowe

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Sztuka średniowieczna, dzieła epoki renesansu i baroku, sztuka Śląska oraz prace polskich i europejskich artystów współczesnych, a także arcyciekawe prezentacje

Muzeum Narodowe od 1947 roku zajmuje gmach dawnej Rejencji - Zarządu Prowincji Śląskiej. Jego zbiory prezentowane są także w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej w pobliżu Hali Stulecia, oddziałem Muzeum jest Panorama Racławicka.

W budynku przy pl. Powstańców Warszawy na stałe pokazywane są m.in. wystawy sztuki średniowiecznej, sztuki śląskiej od XIV do XVI wieku, oraz sztuki polskiej do XIX wieku.

Do najcenniejszych dzieł w kolekcji Muzeum Narodowego należą m.in.  „Madonna z Jezusem i św. Janem” Agnolo Bronzino, „Pejzaż zimowy z łyżwami i pułapką na ptaki” Pietera Brueghela Młodszego oraz „Portret chłopca” Jeana Chardina.

Imponująco wygląda zestaw nazwisk artystów, których prace można obejrzeć w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej.- galerii sztuki współczesnej Muzeum Narodowego. Są wśród nich dzAbakanowicz, Kandinsky, Lebenstein, Makowski, Szapocznikow, Nowosielski, Hałas, Bałka i Althamer.

Na podst. mat. Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Galeria

Powiązane wydarzenia

Więcej miejsc