OVO Beach Club

Data utworzenia: 2021-04-29

Wakacyjny koncept, który łączy dwa w jednym: plażowy wypoczynek ze znakomitą kuchnią i koktajlami. W planach są też koncerty i muzyka na żywo.

To pierwsza piaszczysta plaża w centrum Wrocławia uruchomiona tuż przy znanej restauracji OVO Bar & Restaurant i hotelu DoubleTree by Hilton Wroclaw.

OVO Beach Club zaprasza na wewnętrzny dziedziniec kompleksu OVO Wrocław. Kusi tym, co kojarzy się z wakacyjnym klimatem – jest lekka muzyka, wygodne leżaki i hamaki, parasole i plażowy bar. Do tego wakacyjna obsługa kelnerska – oficjalne stroje zastąpiły krótkie spodenki, koszulki polo, tenisówki i okulary przeciwsłoneczne. 

Najważniejsze jest jednak wyjątkowe menu. Jak przystało na restaurację plażową, obfituje ono  w świeże ryby i różnorodność owoców morza., wzbogacone ciekawymi dodatkami i zaskakującymi połączeniami, do przygotowania których wykorzystuje się specjalną technikę grillowania.

W letniej karcie są m.in.: langusty, krewetki tygrysie i cała kałamarnica czy ostrygi ze słynnego ostrygowego regionu Marennes-Oléron we Francji, przyjeżdżające do Wrocławia codziennie, a także ryby – filet z troci (grillowany lub w cieście) i połów dnia – codziennie inna ryba do wyboru, m.in. dorsz, okoń morski, dorada, gładzica. Z takimi „plażowymi” potrawami świetnie korespondują lekkie przysmaki, m.in. czereśnie w szafranie, tatar z krewetki, cytrusy, brioszka z orkiszu i rumianku, czy brokuły z sosem Ajo Bianco. Całość uzupełniają dodatki: sos z masłem krewetkowym lub pomidorowo-krewetkowy, a także znane i lubiane klasyki, czyli m.in. grillowane warzywa lub sałatka Cezar z grillowanymi krewetkami.

Menu OVO Beach Club jest także bogate w fantazyjne, letnie drinki, bazujące na  klasykach, które zdobyły uznanie na całym świecie, oraz na autorskich kompozycjach stworzonych przez tutejszych barmanów. 

W OVO Beach Clubie nie brakuje odpowiedniej muzyki – w weekendy gościom towarzyszyć będzie DJ, w wybrane dni zaplanowano wakacyjne koncerty jazzowe. W lipcu powróci popularny cykl piątkowych koncertów „jazzOVO”, który będzie kontynuowany całe lato. OVO Beach Club będzie także gospodarzem wybranych wydarzeń w ramach tegorocznej odsłony Vertigo Summer Jazz Festival.

 

Galeria

Więcej miejsc