Studio Kulinarne Browar Mieszczański i Kuchnia Marche

Szukając designu we Wrocławiu, warto zajrzeć do Galerii Wnętrz Domar. Można tam także dobrze zjeść. Otwarto Studio Kulinarne Browar Mieszczański szefów kuchni Piotra Kucharskiego i Tobiasza Hermana oraz restaurację Kuchnia Marche.

Każdy entuzjasta designu dobrze zna adres Galerii Wnętrz Domar. Od lat stanowi ona miejsce, w którym można kupić wyjątkowe meble i niepowtarzalne artykuły wyposażenia wnętrz. Choć Domar działa we Wrocławiu od wielu lat, to jednak nieustannie zmienia się i dostosowuje do potrzeb swoich klientów i najemców.

Jedną z takich zmian jest otwarcie Studia Kulinarnego Browar Mieszczańsk i .Kuchni Marche i  - Galeria Wnętrz Domar to ponad 18 000 m2, na których przeszło 100 najemców oferuje swoje produkty i usługi. Tak bogata oferta sprawia, że nasi klienci spędzają u nas sporo czasu. Poszerzenie jej o nowe miejsca gastronomiczne niewątpliwie zwiększa komfort robienia zakupów. - mówi Jakub Wallner dyrektor Galerii Wnętrz Domar. 

Od niedawna klienci Domaru nie muszą robić zakupów z pustym żołądkiem. Na poziomie 0 znajdą Kuchnię Marche, serwująca zarówno tradycyjne śniadania, jak jajecznica czy kanapki, jak i obiady – dania mączne, różne ryby i mięsa.

– Obowiązuje u nas system sprzedaży na wagę. Oferta zaś jest bardzo bogata, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszą się pierogi oraz świeże sałatki i koktajle. Ważne jest, że nie używamy mikrofalówek, wszystko zawsze jest świeże – mówi szef kuchni w Kuchnia Marche Beata Jasińska.

Warto zaznaczyć, że w Kuchni Marche można zjeść nie tylko smacznie, ale i tanio. Studenci i uczniowie kupują tam z 20-proc. rabatem, natomiast na godzinę przed zamknięciem każdy klient otrzymuje 50-proc. rabat na wszystko. 

Dla amatorów gotowania

Na poziomie 1 Galerii Domar można z kolei doznać nieco innych wrażeń kulinarnych. Studio Kulinarne Browar Mieszczański to gratka dla miłośników gotowania i smakowania. Można spotkać tam i uczyć się sztuki gotowania u takich znanych szefów kuchni, jak: Kurt Scheller, Tomasz Deker, Dariusz Kuźniak czy Dawid Szkudlarek.

Odwiedzający mogą wziąć udział w warsztatach kulinarnych, na których poznają podstawy gotowania, dowiedzą się, jak, kiedy i gdzie kupować najlepsze produkty spożywcze, nauczą się technik posługiwania się kuchennymi sprzętami, a wszystko to pod okiem najlepszych szefów kuchni.

Wśród warsztatów można znaleźć: kuchnię francuską, tajską, indyjską, ravioli i tortellini czy pierogów na 10 sposobów. Poza warsztatami można także wynająć studio na potrzeby spotkania biznesowego, jak i organizację warsztatów integracyjnych w kulinarnym stylu.

Warto dodać, że przed Galerią działa także food truck Tommy Yummy z daniami kuchni orientalnej. 

Galeria

Więcej miejsc