To miejsce z kartą turystyczną wejście bezpłatne

Wyścigi konne Wrocław - Tor Partynice

Tor wyścigów konnych na Partynicach to jedno z popularnych miejsc relaksu. Na wyścigi przychodzą w sezonie całe rodziny w poszukiwaniu zabawy.

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice to jeden z trzech tego typu obiektów w Polsce, obok Służewca i toru w Sopocie.

Tor otwarty został w 1907 roku, wcześniej wrocławianie wyścigi konne oglądali na torze na Szczytnikach. W okresie międzywojennym była to jedna z najpopularniejszych form rozrywki, zawody organizowano tu do 1941 roku. Po II wojnie pierwsze wyścigi odbyły się w 1952 roku.

Tor Wyścigów Konnych - Partynice: moda na relaks

Od kilku lat moda na spędzanie niedzieli na Partynicach odradza się. W dni wyścigowe spotyka się tam nawet kilkanaście tysięcy widzów w różnym wieku. To nie tylko zapaleni miłośnicy sportowej rywalizacji, ale też osoby, które lubią spędzić czas w przyjaznym otoczeniu.

Na Torze na Partyniach organizowane są przede wszystkim zawody koni pełnej krwi angielskiej- rasy specjalnie do wyścigów stworzonej ponad trzysta lat temu na Wyspach Brytyjskich, ale w programie są także wyścigi arabów, wyścigi płotowe, z przeszkodami oraz wyścigi kłusaków.

W sezonie najważniejsze są gonitwy: Wielka Partynicka, Wielka Wrocławska,  Nagroda Liry – Oaks, Nagroda Prezydenta Miasta Wrocławia oraz Nagroda Rutena i Nagroda Konstelacji. Od 2016 roku we Wrocławiu odbywają się również gonitwy w międzynarodowym cyklu Crystal Cup. Na zawody do Wrocławia coraz częściej przyjeżdżają konie z renomowanych stajni w Czechach i Niemczech.

Na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice organizowane są poza tym pikniki rodzinne, zawody psów oraz inne wydarzenia.

Podczas dni wyścigowych przy torze działają punkty gastronomiczne, ogórdki piwne, food trucki.

Bar Siesta czynny jest od wtorku do niedzieli w godzinach 12-20

Galeria

Więcej miejsc