Wydział Kulinarny

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Wrocławia, gdzie stawia się na najwyższej jakości produkty, autorskie menu i wina z całego świata.

Restauracja znajduje się w XIX-wiecznej kamienicy przy placu Uniwersyteckim 7, naprzeciwko głównego budynku Uniwersytetu Wrocławskiego. Z restauracyjnego ogródka rozciąga się piękny widok na popularną fontannę Szermierza, a także niebieskie drzwi słynnej Auli Leopoldiyńskiej

Lokal proponuje własną interpretację fine dining, z dużymi porcjami, do tego szeroka karta win z całego świata.  

Podstawą menu są najwyższej jakości składniki. Jeśli łosoś to szkocki, certyfikowany organicznie hodowany, jeśli ser to ręcznie robiona scamorza, jeśli małże to z Nowej Zelandii. 

Goście Wydziału Kulinarnego mają do dyspozycji etykiety win z najpopularniejszych regionów Starego Kontynentu – Hiszpanii czy Włoch, jak również te pochodzące z Nowego Świata – Chile, Argentyny i Nowej Zelandii. Prawdziwą perłą jest Catena Zapata Malbec Argentin, które we Wrocławiu można spróbować tylko tutaj.

Ciekawą propozycją jest Professor’s Blood, czyli autorski aperitif Wydziału Kulinarnego. Jego nazwa nawiązuje do bliskości Uniwersytetu Wrocławskiego, a także krwistego koloru drinka, który powstaje poprzez połączenie rześkiego Prosecco ze słodkim likierem truskawkowym XUXU.

 

Galeria

Więcej miejsc