Startuje Wrocław Tourist Card

Zwiedzaj Wrocław z kartą turystyczną. Jej posiadacz ma zagwarantowane darmowe wejścia w ramach zakupionych punktów do najciekawszych atrakcji turystycznych oraz rabaty w restauracjach, hotelach hostelach. Karta ułatwia korzystanie z komunikacji miejskiej, wynajęcie samochodu, taksówki lub meleksa.

Karta jest dostępna w wersji 48 godzinnej i w wersji 72 godzinnej. W obu wersjach do nabycia są: karty ulgowe (dla uczniów, studentów, emerytów, osób z niepełnosprawnościami), karty normalne oraz karty grupowe.Tak elastyczna formuła pozwala turystom odwiedzającym Wrocław wybrać wariant optymalny dla siebie.

Wrocław Tourist Card można kupić w czterech punktach dystrybucji [SPRAWDŹ].

Gdzie skorzystam z karty turystycznej?

W programie Wrocław Tourist Card bierze udział 102 partnerów. Na tej liście są najważniejsze wrocławskie atrakcje, m.in. Ogród Zoologiczny, Hydropolis, Panorama Racławicka, Kolejkowo, Muzeum Miejskie Wrocławia i Narodowe Forum Muzyki i wiele, wiele innych wartych zobaczenia miejsc i godnych odwiedzenia instytucji. To oferta bardzo różnorodna, dla miłośników zwierząt i pasjonatów historii, dla wielbicieli urokliwych zakamarków i osób szukających rozrywki w czystej formie, dla dzieci, grupy młodych przyjaciół, rodzin z dziećmi i pary seniorów.

W projekcie biorą udział także wrocławscy armatorzy – rejsy po Odrze (statkami, łodziami motorowymi, luksusowymi katamaranami) to atrakcyjna forma zwiedzenia stolicy Dolnego Śląska. Wśród usługodawców są także korporacje taksówkarskie, wypożyczalnie samochodów i meleksy. Partnerami przedsięwzięcia są również znane i lubiane restauracje i puby, malowniczo położone knajpki oraz hotele i hostele.

Pełną listę partnerów znajdziesz TUTAJ

Pakiet korzyści w atrakcyjnych cenach

W jednym z punktów dystrybucji kupujesz kartę. Wybierasz odpowiednią wersję czasową (48 h lub 72 h), opcję (ulgową, normalną, grupową) i wartość, np. za 48-godzinną Kartę z 30 punktami zapłacisz 60 zł, a np. 72-godzinna Karta z 45 punktami kosztuje 90 zł.

Wybierasz usługę lub atrakcyjne miejsce np. muzeum. Przy wejściu pokazujesz Kartę, osoba z obsługi sczytuje dane i pobiera liczbę punktów przypisaną tej instytucji. Ważne: dla kart normalnych i ulgowych jest to różna liczba punktów.

Wyjątkiem jest wrocławskie ZOO. Tam każdy posiadacz Tourist Card zapłaci za bilet mniej o 5 zł.

Nieco inaczej Tourist Card działa w restauracjach, hotelach i u pozostałych partnerów oferujących usługi. Tu posiadacz Karty ma prawo do zniżki przy rachunku, wynoszą one od 10 do 60 proc.

Jeśli podczas pobytu we Wrocławiu będziesz się poruszał przede wszystkim komunikacją miejską, warto wybrać dodatkową opcję - za 12 lub 16 zł (w zależności od opcji) będzie mógł bez limitów jeździć tramwajami i autobusami.

Posiadanie Wrocław Tourist Card na pewno się opłaci (według szacunków w wersjach podstawowych oszczędności wyniosą od 40 do 65 zł, wykupienie karty grupowej może przynieść oszczędności w wysokości nawet 300 zł).

Przy planowaniu pobytu z wykorzystaniem Wrocław Tourist Card trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

  • część restauracji i pubów promocją w ramach karty nie obejmuje alkoholi;
  • niewykorzystane punkty przepadają;
  • po zakupie Wrocław Tourist Card nie można do niej dokupić dodatkowych punktów.

Wrocław Tourist Card to pomysł sygnowany przez miasto Wrocław, a operatorem systemu obsługi i dystrybucji jest Dolnośląska Organizacja Turystyczna. Szczegółowe informacje na temat zasad działania Wrocław Tourist Card znajdziesz TUTAJ.

Redakcja www.wroclaw.pl