Wielkanocny weekend we Wrocławiu

Podczas świąt wielkanocnych turyści mogą odwiedzić kilka wrocławskich atrakcji.

Zoo i Afrykarium

ZOO Wrocław jest czynne przez cały rok bez wyjątków – we wszystkie dni tygodnia, roku, we wszystkie soboty, niedziele i święta.

Zoo we Wrocławiu jest najstarsze w Polsce i posiada bogatą kolekcję zwierząt. Żyje tu 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad tysiąca gatunków. Największą atrakcją Zoo jest Afrykarium, oceanarium wyjątkowe w skali światowej. To jedyne na świecie oceanarium poświęcone wyłącznie faunie Afryki.

Zoo i Afrykarium piątek, sobota, niedziela i święta 

KWIECIEŃ - WRZESIEŃ 2018

  • Kasy, POK, wejście 9.00 - 18.00
  • Teren ZOO  9.00 - 19.00
  • Afrykarium 9.00 - 19.00
  • Pawilony 9.00 - 19.00

Ogród Japoński

Po zimowej przerwie otwiera się Ogród Japoński w Parku Szczytnickim. To miejsce wyjątkowe, które powstało z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej, a w jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni. Historia tego miejsca liczy już ponad 100 lat i sięga roku 1913, kiedy w Hali Stulecia odbywała się impreza na wyjątkową skalę – Wystawa Światowa.

Sezon rozpoczyna się 1 kwietnia. Ogród jest otwarty dla odwiedzających od początku kwietnia do końca października (w godzinach 9:00 – 19:00). W Wielkanoc otwarty bez zmian.  Bilety: 4 zł normalny/2 zł ulgowy.

Ogród Botaniczny

W poniedziałek, 2 kwietnia o godz.12.00 po zimowej przerwie otwiera się Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Powitają nas wczesnowiosenne kwiaty, takie jak śnieżyczki, przylaszczki, żółte łany rannika zimowego czy coraz bardziej popularne ciemierniki z różnych stron Europy w pięknych odmianach. Szczególnie atrakcyjnie o tej porze roku wygląda alpinarium z najszerszą paletą barw wiosennych kwiatów. Warto też odwiedzić szklarnie, gdzie wśród roślin tropikalnych z Azji, Afryki i Ameryki Południowej można zobaczyć, jak wyglądają rodzące smaczne owoce papaje czy banany. Teraz kwitną storczyki, niektóre niezwykle wonne. Po siedmiu latach uprawy wspaniale zakwitł jeden z gatunków aloesu.

Kasy czynne w godz. 9.00-18.00.

Od maja do sierpnia ogród można zwiedzać do godz. 20:00, natomiast w pozostałych miesiącach do godz. 19:00.

Kolejkowo – makieta kolejowa

Wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka. W drugiej części oglądamy Karpacz oraz Śnieżkę z wiernie odwzorowanym obserwatorium astronomicznym na szczycie.

Czynne 365 dni w roku, również w niedziele i święta w godzinach 10:00–18:00

Redakcja www.wroclaw.pl