Festiwal Krasnoludków

Data aktualizacji: 2021-09-07

Rozpoczynamy w piątek o godzinie 10:00 od tradycyjnego konkursu dekorowania domków krasnalowych dla szkół podstawowych oraz przedszkoli. Na scenie zobaczymy też koncerty bębniarzy oraz warsztaty naukowe.

W sobotę już od 11:00 o każdej pełnej godzinie pokażemy na scenie festiwalowej premierowe bajki o wrocławskich krasnoludkach. To już festiwalowa tradycja! W tym roku trzy krótkie historyjki o przygodach krasnali przygotowały absolwentki Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.

Tego dnia na Festiwalu pojawi się duża strefa cyrkowa, zaprosimy wszystkich chętnych na warsztaty tworzenia krasnalowych ogródków, ozdób z recyklingu czy tworzenia gier planszowych. Spotkamy też na Festiwalu mimów i szczudlarzy, a na najmłodszych czekać będą strefy malowania i rysowania.

Wieczorem od 20:00 zapraszamy do Ogrodu nieco starsze krasnale – zaczniemy od show młodego, zdolnego iluzjonisty Bartka Lewandowskiego. Po nim zaś scenę przejmą DJ-e, którzy będą grać muzykę do tańca, ale usłyszymy ją tylko w naszych uszach! Od 21:00 Silent Disco czyli zabawa w ciszy to już festiwalowa tradycja. W ramach Festiwalu będziemy się bawić niczym Kopciuszek - aż do północy.

W niedzielę, ostatniego dnia Festiwalu zapraszamy do Arsenału miejskiego na wspólne ognisko i czytanie mitów oraz opowieści. Przy współpracy z Muzeum Miejskim Wrocławia szykujemy specjalne wydarzenie, w którym każdy chętny będzie mógł podzielić się mitem lub opowieścią we wrocławskim Arsenale.

Cały program znajdziecie na stronie: https://www.wroclaw.pl/festiwal-krasnoludkow-2021-program