Zdjęcie wydarzenia 19. Biennale Sztuki Mediów WRO

19. Biennale Sztuki Mediów WRO

Wydarzenie pod hasłem „Reverso” rozpocznie się 12-15 maja br. i potrwa aż do grudnia 2021 r. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

19. edycja Biennale Sztuki Mediów WRO – największego przeglądu sztuki współczesnej w Polsce – rozpocznie się 12-15 maja i potrwa aż do grudnia 2021 roku. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. 

Hasłem przewodnim 19. odsłony wydarzenia jest Reverso rozumiane jako „odwrócenie”, „zmiana”. To wejście do galerii i pracowni artystycznych oraz wyjście w miejską przestrzeń i plener. Wystawy i pokazy mają połączyć sferę komunikatu artystycznego w przestrzeni fizycznej z prezentacją zdalną, poprzez sieć. To także uruchomienie różnorodnych ścieżek i form kontaktu pomiędzy widzami i uczestnikami – zarówno cyfrowych, jak i realnych. Reverso spróbuje odpowiedzieć na pytanie, jak przekroczyć ograniczenia cyfryzacji kultury, wydobywając z niej to, co najwartościowsze, jednocześnie nie czyniąc z widza konsumenta treści zawartych w internecie. 

Biennale WRO 2021 to cztery wystawy programowe. Tworzą je instalacje, obiekty, projekcje wielkoekranowe i prace sieciowe. To także siedem godzin programu dzieł wideo z całego świata oraz 7. Konkurs Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów.

Szczególną propozycją jest Reverso Redux – długofalowy projekt, obejmujący symultaniczne, odbywające się w dwóch miastach, działania performatywne i koncerty – zawsze we Wrocławiu oraz m.in. w Paryżu, Londynie czy japońskiej Fukuoce. Pierwsza odsłona projektu podczas majowych dni otwarcia Biennale.

Tegoroczna edycja wydarzenia to także transmisje, prezentacje specjalne (w tym „Synthesis” – wykład performatywny o zdalnej współpracy artystycznej), dedykowany najmłodszym program Junior WRO oraz Przewody Sztuki – cykl wykładów i warsztatów dla osób pragnących poznać sztukę współczesną „od podszewki”.

Pełny program tegorocznego Biennale WRO – na stronie organizatora.

Szczegóły wydarzenia:
wro2021.wrocenter.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia