57. Jazz nad Odrą

57. Jazz nad Odrą zaplanowano na pięć dni – od 15 do 19 września. Wydarzenie obejmie szereg koncertów, całonocne jam session i wydarzenia towarzyszące.

Znana jest już data kolejnej edycji popularnej imprezy jazzowej, której już 57. edycja odbędzie się we Wrocławiu. Wiadomo także, czyje występy otworzą bogaty program festiwalu. 

57. Jazz nad Odrą zaplanowano na pięć dni – od 15 do 19 września. Wydarzenie obejmie szereg koncertów, występy finalistów konkursu na Indywidualność Jazzową 2020, całonocne jam session oraz wydarzenia towarzyszące. 

Artyści na otwarcie

Pierwszym koncertem  – zaplanowanym na 15 września – będzie występ składu Marcin Pater Trio, laureata Grand Prix w konkursie na Indywidualność Jazzową 2020. Nową tradycją tego konkursu jest współpraca zdobywcy Grand Prix z dyrektorem artystycznym festiwalu w kolejnym roku. Muzycy z Marcin Pater Trio skorzystają z tej okazji i pierwszego dnia festiwalu wystąpią wspólnie z Leszkiem Możdżerem. 

Podczas otwarcia 57. Jazzu nad Odrą wystąpią również powracający do programu festiwalu Brytyjczycy z GoGo Penguin. Do Wrocławia przyjadą już po wydaniu swojego albumu „GoGo Penguin”, który trafił na półki w czerwcu 2020 r. 

 

Galeria

Powiązane wydarzenia