Akademia Jazz Time / "Astrud Gilberto" by Basia Piotrowska [online]

Wrocławski Klub Formaty zaprasza. W kolejnym odcinku "Akademii Jazz Time" poznamy dziewczynę z Ipanemy czyli Astrud Gilberto.

Wrocławski Klub Formaty zaprasza. W kolejnym odcinku "Akademii Jazz Time" poznamy dziewczynę z Ipanemy czyli Astrud Gilberto.

Debiutowała śpiewając właśnie utwór The Girl From Ipanema w roku 1964. Ta brazylijska wokalistka jazzowa to połączenie łagodnej barwy głodu, dziewczęcego wdzięku i niewymuszonego poczucia rytmu. Określana mianem królowej bossa novy.

Basia Piotrowska - wrocławianka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, pedagog wokalny w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach studiów I i II stopnia na specjalności wokalistyka jazzowa w klasie Beaty Przybytek. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym kontynuuje naukę na studiach doktoranckich w Instytucie Filologii Polskiej. A także poszerza swoją wiedzę i umiejętności studiując na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na kierunku logopedia kliniczna. 

Akademia Jazz Time

to cykl wydarzeń we Wrocławskim Klubie Formaty. Wspólnie z wrocławskimi artystami chcemy przybliżyć Państwu sylwetki najwspanialszych wokalistek, wokalistów i muzyków jazzowych, którzy zapisali się na stałe w światowej historii muzyki jazzowej. Pierwszy cykl nosi tytuł #KOBIETY. Powstanie w nim w sumie 12 odcinków, które poprowadzą: Barbara Piotrowska, Natalia Szczypuła, Marta Mackiewicz i Kasia Berger, a towarzyszyć im będą pianiści: Sebastian Łobos, Bartek Ziętara i Dominik Mąkosa.

Wydarzenie online https://www.facebook.com/WKFormaty

Szczegóły wydarzenia:
facebook.com

  • tags #zostanwdomu
    online

Galeria

Powiązane wydarzenia