Alosza Awdiejew w Imparcie

Ulubieniec nie tylko wrocławskiej publiczności Alosza Awdiejew – krakowski artysta, jedna z wielkich postaci słynnej Piwnicy Pod Baranami, zaprezentuje się wrocławianom w Koncercie Jubileuszowym.

Ulubieniec nie tylko wrocławskiej publiczności Alosza Awdiejew – krakowski artysta, jedna z wielkich postaci słynnej Piwnicy Pod Baranami, zaprezentuje się wrocławianom w  Koncercie Jubileuszowym.

Będzie to zatem zestawienie najlepszych utworów w dorobku artysty, który bawiąc koncertową publiczność sięga po humor dawnej Odessy i współczesną satyrę na naszą, wspólną ze wszystkimi Słowianami, postkomunistyczną rzeczywistość. Okrasza to piosenkami rosyjskimi lub z polskim tekstem, ale nawiązującymi do jego pochodzenia. Nie zabraknie więc utworów, gdzie pobrzmiewają nuty cygańskie, żydowskie i odeskie. Będą przeplatane style i nastroje, które spaja brzmienie zespołu: Marek Piątek i Kazimierz Adamczyk budują solidny fundament gitarowy, siłę napędową śpiewanych przez Aloszę Awdiejewa piosenek.

Aleksy Awdiejew

Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967 r. Mówi o sobie: Jestem Polakiem z wyboru  i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu. 

Bilety w cenie od 50 zł do 60 zł.

Materiały organizatora.

Galeria

Powiązane wydarzenia