Animkowy Klub Malucha „Bawim Bawim”

Uczestnicy nauczą się ruszać i tańczyć kilka pląsów. Zabawa, szaleństwo i wygłupy to to, co lubią najbardziej. Dziecko pragnie się bawić, jednak najlepsza zabawa w tym wieku, to zabawa z rodzicem opiekunem

Wrocławski Klub Anima razem z Bawim Bawim zapraszają na nowe zajęcia dla maluchów, które odbywać się będą we Wrocławskim Klubie Anima przy ul. Pilczyckiej 47 od 1 lutego.

Grupa I – zajęcia wspólnie z rodzicem(opiekunem).

Adaptacja do środowiska zewnętrznego (wiek 1-2,5 lata). Każdy czwartek od 10.00 do 10.45 Zajęcia mają charakter towarzysko-edukacyjny.

Dzieci będą wspólnie raczkować, skakać, hopać i tupać, a do tego zawsze zrobią coś dziwnego. Pobawią się farbami, ciastem, ryżem, jakąś masą i mąką.

Uczestnicy nauczą się ruszać i tańczyć kilka pląsów. Zabawa, szaleństwo i wygłupy to to, co lubią najbardziej. Dziecko pragnie się bawić, jednak najlepsza zabawa w tym wieku, to zabawa z rodzicem opiekunem. Maluchy czują się wtedy bezpiecznie, a jednocześnie uczą się współpracy z innymi, co na pewno przyniesie super efekty w kolejnych latach.

Grupa II – zajęcia wspólnie z rodzicem(opiekunem).

Przygotowanie do przedszkola (wiek 2,5 - 4 lata). Każdy czwartek godz. 11.00 do 11.45. Działania dla dzieci, dzięki którym maluchy uczą się bawić i przebywać wspólnie z rówieśnikami. Rodzic jest obecny, więc mały człowiek czuje się bezpiecznie. Dzieci i rodzice biorą czynny udział w zajęciach, które mają charakter zabawy, współdziałania i doświadczania.

Działania niejednokrotnie mają stymulować dziecko oraz pobudzać sensorycznie. Działania plastyczne będą działaniami brudnymi, ale bardzo szczęśliwymi dla dzieci. Rodzic ma być czynnym uczestnikiem zajęć, zarówno do pomocy dziecku w działaniach jak i po prostu do wspólnej zabawy. Aby dziecko jako doskonały obserwator, a w kolejnym etapie rozwoju naśladowca, miał w swoim opiekunie autorytet oraz przykład do naśladowania.

W zależności o możliwości grupy oraz wieku dzieci możliwe będzie wycofanie się rodziców z niektórych działań, co będzie przygotowywaniem do samodzielności oraz do etapu przedszkolnego Zajęcia prowadzi: Dorota Kapera-Zwolińska.

Szczegóły wydarzenia:
klubanima.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia