Aquapark Wrocław – obiekt nieczynny

We Wrocławskim Aquaparku trwają ostatnie przygotowania przed otwarciem obiektu. Wszystkie niecki są już napełnione wodą.

W związku z pandemią i nowymi obostrzeniami w strefie żółtej, Aquapark Wrocław będzie nieczynny od 17 października. 

Wielofunkcyjne centrum sportowo-rekreacyjne. Strefa rekreacyjna ze zjeżdżalniami, jacuzzi, „leniwą rzeką”, basenami zewnętrznymi i basenem pływackim, zatoka dla dzieci. Strefa wellness, SPA: sauny, łaźnie, masaże wodne. Klub Fitness, siłownia dla dzieci, basen sportowy.  Restauracje, kawiarenki i bistro.
Dzieci do lat 12 mogą odwiedzać aquapark  tylko pod opieką osób dorosłych (pełnoletnich). Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym.

Do dyspozycji są Baseny Rekreacyjne, Basen Sportowy o wymiarach olimpijskich, nowoczesną i wielofunkcyjną strefę Fitness, Saunarium, a w nim kompleks saun i łaźni wraz z ogrodem oraz baseny zewnętrzne.

Powiększenie strefy letniej

Od 28 lipca 2020 r.  goście Aquaparku będą mieli do dyspozycji dwa nowe baseny zewnętrzne z powiększoną plażą. Pierwsza niecka będzie miała charakter rekreacyjny – jej powierzchnia wyniesie 425 mkw., a głębokość 1,35 m. Druga – o pow. 82 mkw. i głębokości 0,4 m – będzie przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Woda w obu basenach będzie podgrzewana. Temperatura wody w brodziku dla najmłodszych będzie miała 29 stopni, a w basenie rekreacyjnym od 24 do 26 stopni. Wrocławski Aquapark jako jedyny w mieście podgrzewa wodę w basenach zewnętrznych, dzięki czemu z niecek można korzystać nawet w chłodniejsze i pochmurne dni.

W związku z nową inwestycją teren Aquaparku został powiększony o część Wzgórza Andersa i będzie to miejsce przeznaczone na plażowanie. Tym samym teren parku wodnego powiększył się o ok. 2000 metrów kwadratowych. Przy nowo powstałej plaży powstanie też punkt gastronomiczny, który będzie prowadził sprzedaż przekąsek oraz zimnych napoi.

W okresie letnim coraz więcej osób wybiera relaks na terenach zewnętrznych, dlatego już w ubiegłe wakacje na terenach zielonych pojawiła strefa chillout, w której znalazł się namiot, leżaki oraz foodtruck. Również w tym roku teren na górce przy basenach zewnętrznych został zagospodarowany pod strefę wypoczynku.

Zewnętrzna strefa malucha

Wiadomość o zewnętrznym brodziku najbardziej ucieszy rodziców z małymi dziećmi. W brodziku zamontowane zostały jeżyki wodne, dzwonki wodne i zjeżdżalnia „słoń”, które urozmaicą zabawę w brodziku. Woda w tej niecce będzie podgrzewana.

W strefie malucha oprócz brodzika znajdzie się plaża z pirackim placem zabaw. Na statku będzie można zjechać z jednej ze zjeżdżalni, powspinać się po drabinkach oraz postrzelać z armatek.

Szczegóły wydarzenia:
aquapark.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia