Astrud Gilberto by Basia Piotrowska

Akademia Jazz Time to nowy cykl wydarzeń we Wrocławskim Klubie Formaty.

Akademia Jazz Time to nowy cykl wydarzeń we Wrocławskim Klubie Formaty. Wspólnie z wrocławskimi artystami chcemy przybliżyć Państwu sylwetki najwspanialszych wokalistek, wokalistów i muzyków jazzowych, którzy zapisali się na stałe w światowej historii muzyki jazzowej. Pierwszy cykl nosi tytuł #KOBIETY.

Powstanie w nim w sumie 12 odcinków, które poprowadzą: Barbara Piotrowska, Natalia Szczypuła, Marta Mackiewicz i Kasia Berger, a towarzyszyć im będą pianiści: Sebastian Łobos, Bartek Ziętara i Dominik Mąkosa. W kolejnym odcinku "Akademii Jazz Time" poznamy dziewczynę z Ipanemy czyli Astrud Gilberto. Debiutowała śpiewając właśnie utwór The Girl From Ipanema w roku 1964. Ta brazylijska wokalistka jazzowa to połączenie łagodnej barwy głodu, dziewczęcego wdzięku i niewymuszonego poczucia rytmu. Określana mianem królowej bossa novy.

Basia Piotrowska – wrocławianka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, pedagog wokalny w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach studiów I i II stopnia na specjalności wokalistyka jazzowa w klasie Beaty Przybytek. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym kontynuuje naukę na studiach doktoranckich w Instytucie Filologii Polskiej. A także poszerza swoją wiedzę i umiejętności studiując na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na kierunku logopedia kliniczna.

Galeria

Powiązane wydarzenia