Auto Stop Race 2019

W dniach 27 kwietnia – 3 maja 2019 r. zaplanowano Auto Stop Race 2019. Wyścig rozpocznie się startem z kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

W dniach 27 kwietnia – 3 maja 2019 r. zaplanowano tegoroczny Auto Stop Race. Ogólnopolski wyścig rozpocznie się startem z kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Celem, do którym „na stopa” będą mieli dotrzeć uczestnicy, będzie grecka wyspa Evia. W nocy z piątku na sobotę (8-9 marca) o północy startują zapisy.

Auto Stop Race to jedyny w swoim rodzaju wyścig, którego uczestnicy mają za zadanie, dotrzeć do wybranego miasta w Europie, przemieszczając się jedynie autostopem. W wyścigu udział bierze ponad 1000 osób, które podróżują parami.

Na campingu-mecie czekają na nich dobra zabawa, koncerty znanych artystów i inne przygotowane przez organizatorów atrakcje. Projekt skierowany jest do studentów i ma na celu zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu, a także rozwoju pasji podróżniczej. W poprzednich edycjach uczestnicy odwiedzili takie miejsca, jak m.in.: Rimini, Barcelona, Rzym, Dubrownik, Walencja i Półwysep Chalcydycki.

Podczas Auto Stop Race obowiązują dwie podstawowe zasady: wygrywa ten, kto najszybciej dotrze do mety, a wszyscy uczestnicy poruszają się tylko „na stopa”. Koszt pakietu startowego to 180 zł za parę.

W skład teamu mogącego wziąć udział w Auto Stop Race muszą wchodzić dwie pełnoletnie osoby poniżej 30. roku życia, z których przynajmniej jedna musi posiadać status studenta.

Start zapisów o północy 9 marca

Zapisy dostępne za pośrednictwem formularza na stronie internetowej wyścigu.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Podróżników BIT, działający przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Szczegóły wydarzenia:
autostoprace.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia