Bajki i legendy – spacer z przewodnikiem

Nie tylko krasnale łączą Wrocław ze światem bajek i legend. VIP Travel Wrocław zaprasza na spacer z przewodnikiem 20 lipca (czwartek) o godzinie 17.00.

Podczas wycieczki poznacie legendy o Dzwonie Grzesznika oraz Mostku Czarownic, na Rynku poszukacie elementów herbu na Ratuszu i dowiecie się, co łączy pręgierz i Wita Stwosza. Na Placu Solnym poznacie historię Apteki pod Murzynem, odkryjecie tajemnicze reliefy na Banku Zachodnim i poszukacie fałszywego okna w kamienicy po zachodniej stronie Rynku. Dowiecie się także, czemu kamieniczki koło kościoła garnizonowego noszą imiona postaci z bajki braci Grimm oraz skąd wzięły się skamieniałe tancerki na ulicy Szewskiej. Te i wiele innych ciekawostek czeka na Was już 20 lipca.

Liczba miejsc jest ograniczona.
Czas trwania: ok. 1,5 godz.

Koszt wycieczki (w cenie zestaw audio – "słuchawki"):
18 zł - dorośli
15 zł – dzieci do lat 16

Wycieczkę poprowadzi Renata Kokosza – licencjonowany przewodnik miejski, dla której wrocławskie legendy nie mają tajemnic.

Zgłoszenia udziału w zwiedzaniu należy przesyłać mailowo do dnia 18.07.2017 na adres podając w treści: imię, nazwisko oraz numer telefonu. W tytule maila proszę wpisać „Bajki i legendy 20.07.”

Informacji na temat zwiedzania organizator udziela pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo .

Szczegóły wydarzenia:
viptravelwroclaw.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia