Balet bez barier zajęcia online

Fernanda Bianchini Saad to brazylijska tancerka i terapeutka. Jest autorką pionierskiej metody nauki tańca dla osób niewidomych.

Fernanda Bianchini Saad to brazylijska tancerka i terapeutka. Jest autorką pionierskiej metody nauki tańca dla osób niewidomych opartej na cielesnej percepcji ruchu, imitowaniu poprzez dotyk działań nauczycieli. Blind Ballet Company, którego jest założycielką, ma siedzibę w Sao Paulo i jest jedynym zespołem tańca klasycznego na świecie złożonym z osób niewidomych. Jego dokonania podziwiały m.in. gwiazdy rosyjskiego baletu narodowego. 
 
Obecnie Fernanda pracuje nad udoskonaleniem swoich metod i dostosowuje je do potrzeb osób także z innymi rodzajami niepełnosprawności. 
Warsztaty, które proponuję, nie wiążą się z żadnymi kosztami ze strony uczestników, będą obejmowały podstawowe ćwiczenia ruchowe.
 
Proszę się nie obawiać, nie będzie to lekcja profesjonalnego baletu. Co ważne, będą skierowane do wszystkich. Chciałabym prosić Państwa o udostępnienie tego wydarzenia pośród swoich podopiecznych. Moim marzeniem jest aby objęło ono całą Polskę. Uważam, że może być to wspaniałe doświadczenie. Drugie zajęcia odbędą się już  29 maja.

Organizatorzy zapraszają do śledzenia oficjalnego konta fundacji na kanale YouTube. Znajdą tam Państwo lekcje z Fernanda Bianchini Saad, wywiady, czy występy grupy tanecznej.

 

Szczegóły wydarzenia:
youtube.com

Galeria

Powiązane wydarzenia