Bee. Warsztaty z tworzenia domków dla pszczół

Galeria zaprasza na warsztaty z budowania domków dla pszczół prowadzone przez kuratorki wystawy Invisible Aleksandrę Trojanowską i Sarah Epping.

Galeria zaprasza na warsztaty z budowania domków dla pszczół prowadzone przez kuratorki wystawy Invisible Aleksandrę Trojanowską i Sarah Epping.

Pomimo swej kluczowej roli w utrzymaniu funkcjonujących ekosystemów (zapylanie), liczba pszczołowatych systematycznie maleje. Jest to problem globalny, choć większość ludzi ignoruje ich wymieranie. Bez pszczół nie będzie też nas, mimo to nieustannie niszczymy ich żerowiska oraz schronienia przez prowadzenie wycinek, stosowanie pestycydów, wypalanie traw, tworzenie metropolii. Nasze przedsięwzięcie jest swoistym protestem. Wierzymy, że nawet drobne działania i uświadamianie ludzi są ważne i mogą ocalić zapylacze.

Warsztaty mają na celu wspieranie populacji zapylaczy zamieszkujących tereny zurbanizowane i synantropijne. Wbrew powszechnemu przekonaniu o pszczołach żyjących wyłącznie w koloniach, większość gatunków żyje samotnie (tzw. samotnice), w okresie wiosenno-letnim poszukując odpowiednich siedlisk do złożenia jaj. Uczestnicy warsztatów zdobędą wiedzę jak samodzielnie stworzyć własny “hotel” dla pszczół, który będą mogli zabrać ze sobą do domu.

Materiały zapewniają przez organizatorki. W przypadku dzieci prosimy wziąć pod uwagę, że podczas warsztatów będzie wykorzystywany klej na gorąco oraz nożyczki.

Zapisy:

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci (pod opieką pełnoletniego opiekuna) i nastolatkowie. Limit uczestników, którzy będą mogli wykonać własny "hotel" dla pszczół wynosi 10 osób, obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia proszę wysyłać na adres . W tytule maila prosimy o wpisanie „Bee. Warsztaty z budowania domków". Zapraszamy również do udziału w charakterze wolnego słuchacza.

Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia