Zdjęcie wydarzenia „BEZ SKRZYDEŁ / WINGLESS”. SPEKTAKL TOWARZYSZĄCY WYSTAWIE „COKOLWIEK SNEM BYŁO, BYŁO DOMEM”

„BEZ SKRZYDEŁ / WINGLESS”. SPEKTAKL TOWARZYSZĄCY WYSTAWIE „COKOLWIEK SNEM BYŁO, BYŁO DOMEM”

Spektakl dotyka archetypicznego tematu wolności. Jednym z punktów wyjścia do pracy była obserwacja ptaków wędrownych.

Zapraszamy na spektakl „BEZ SKRZYDEŁ / WINGLESS”. Podobnie jak w ostatnich produkcjach Zespołu Jubilo (tryptyk: „Po drugiej stronie”, „Po drugiej stronie – pasaż”, „Po drugiej stronie – koncert na fortepian i ciszę”), spektakl dotyka archetypicznego tematu wolności w szerokiej perspektywie – społecznej, relacyjnej, indywidualnej.

Jednym z punktów wyjścia do pracy była obserwacja ptaków wędrownych. Ich zachowanie odniesione zostało do ludzkich ruchów i podróży – inscenizowano pragnienie lotu, nostalgię za wyimaginowaną wolnością przodków i możliwy powrót do stanu lekkości. Dramaturgię rozwijano przy użyciu materiału z „Ptaków” Arystofanesa i wierszy z tradycji sufickich osadzonych w splocie polifonicznych pieśni z Korsyki, Armenii oraz muzyki kompozytorskiej opartej na babilońskich mitach kosmogonicznych. Poprzez ruch, mowę i śpiew czwórka wykonawców wciela się w przybycie na ziemię dawnych skrzydlatych istot, ich wyboistą drogę przez wąskie granice ziemi i próbę znalezienia nowej formy wolności.

Reżyseria: Lorenzo Volpi Lutteri (IT).

Występują: Aleksandra Gronowska (PL), Joshua Doerksen (CA), Michał Murawski (PL) i Diego Pileggi (IT).

Muzyka: tradycyjne pieśni korsykańskie, tradycyjne pieśni ormiańskie, autorska kompozycja muzyczna na podstawie tekstu Enuma Elis – Tablica I, Babilon.

Scenografia i kostiumy: Katarzyna Pieniawska (PL).

Produkcja: Fundacja Jubilo.

Szczegóły wydarzenia:
miserart.com

Galeria

Powiązane wydarzenia