Borowski-Gadecki dla Firleja online

Firlej podejmuje się zadania utrzymywania stałego kontaktu z widzami koncertów.

Firlej podejmuje się zadania utrzymywania stałego kontaktu z widzami koncertów. W ten sposób pomaga także artystom, którzy niejednokrotnie, z dnia na dzień zostali bez środków do życia. Od kilku tygodni na kanale YouTube „firlejclub” prezentowane są koncerty specjalne polskich artystów sceny niezależnej.

Borowski / Gadecki

Duet grający muzykę improwizowaną poruszający się między łagodnym ambientem a noise / jazzem. Panowie znają się od lat, a na co dzień grają ze sobą w coraz bardziej rozpoznawalnym na polskim oraz zagranicznym rynku kwartecie Lonker See. Koncert dla Firleja został zarejestrowany w domku na Kaszubach.

Bartosz „Boro" Borowski

Gitarzysta z Gdyni znany z zespołu Lonker See czy wcześniejszych dokonań z projektami takimi jak 1926 czy Borowski / Miegoń. Założyciel alternatywnej wytwórni "Music Is The Weapon", animator kultury który zorganizował paręset koncertów w trójmieście jak i w całej Polsce. Związany z klubami Ziemia, Plama oraz wcześniej Ucho, Desdemona. Od 10 lat zajmuje się również zawodowo dj-ką.

Tomasz Gadecki

Urodził się w 1971 roku w Gdyni. Charyzmatyczny i kreatywny saksofonista, który ostatnią dekadę swojej pracy artystycznej poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej, odnosząc na tym polu wiele sukcesów.

Muzyk w swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia na otwartość i poszukiwanie prawdy do ostatniego dźwięku.Współzałożyciel min. zespołu Awatair, Olbrzym i Kurdupel, Sambar Choroby Pszczół, Korzuchy, czy 250 kg obecnie intensywnie współtworzy również trójmiejskie Lonker See, Band_A free oraz rozpoczyna pracę z Kwartetem Marka Tokara, która jest także efektem jego pracy artystycznej z wieloma muzykami z Polski i ze świata.

Oprócz tego Tomasz jest autorem muzyki do spektakli teatralnych, muzykiem sesyjnym w wielu projektach a improwizacja, która stanowi istotę jego twórczości sprawia, iż bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami i jak sam twierdzi – wciąż nie powiedział w muzyce ostatniego słowa.

Uruchomiliśmy sprzedaż wirtualnych biletów na akcję „Firlej online” w cenie 10 zł. Aby wspomóc akcję, należy wejść na stronę i dokonać płatności pod linkiem.

Link do transmisji.

Galeria

Powiązane wydarzenia