Zdjęcie wydarzenia BuskerBus

BuskerBus

Festiwal gości utalentowanych artystów, reprezentujących szeroki wachlarz dyscyplin artystycznych: muzyków, cyrkowców, klaunów, żonglerzy, tancerzy.

W powietrzu unoszą się piłki i maczugi, z masztów spoglądają akrobaci, iluzjoniści sprawdzają naszą spostrzegawczość, a z każdego zakątka słychać autorskie piosenki. Ktoś jeździ na monocyklu, ktoś inny woli przemieszczać się w kole Cyra, balansować na wolnej drabinie lub rolla bolla. Jedni przechodzą przez ulicę tanecznym krokiem, inni wolą chodzić na rękach, a tuż obok ktoś robi salta w powietrzu, wybijając się z rąk partnera.

To nie opis sceny z filmu fantasy. Tak wygląda Festiwal BuskerBus! Do świata wykreowanego przez buskerów, czyli tych akrobatów, muzyków, aktorów i innych śmiało łączących najróżniejsze techniki i dziedziny, dla których to ulica jest sceną, zapraszamy na wrocławski Rynek w dniach 21-22 sierpnia 2021.

Co roku od 25 lat na Festiwalu BuskerBus spotykają się artyści z całego świata, by w kilku polskich miastach zaprezentować swoje umiejętności cyrkowe, taneczne, muzyczne, iluzjonistyczne, czy aktorskie. Do opowiadania historii wykorzystują rekwizyty i możliwości własnego ciała. Łączą ich wspólne cele: zdobyć uwagę przechodniów, dostarczyć wrażeń artystycznych i rozrywki, bawić, wzruszać i zachwycać. To buskerzy sprawiają, że nieznajomi wymieniają uśmiechy, a ich oklaski słychać już z oddali.

BuskerBus to nie festiwal, na który wpada się na chwilę. Jest czas na rozmowy, wymianę doświadczeń, wspólne żonglowanie i nawiązanie kontaktów. Spontaniczne pomysły prezentowane są w klubie festiwalowym, gdzie wieczorem przenosi się akcja. Scena otwarta jest dla wszystkich. Można obejrzeć alternatywny program zaproszonych artystów lub samemu zawładnąć sceną.

Organizator: Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych „Dundun” dyrektor artystyczny Małgorzata Węglarz Wydarzenie Festiwal BuskerBus we Wrocławiu dotowane jest ze środków Gminy Wrocław www.wroclaw.pl.

Szczegóły wydarzenia:
buskerbus.com

Galeria

Powiązane wydarzenia