Carrantuohill w Starym Klasztorze

Ethno Jazz Festival oraz Fundacja Kultury Irlandzkiej zapraszają na koncert zespołu CARRANTUOHILL z okazji Dnia Św. Patryka.

Najsłynniejszy polski zespół grający muzykę celtycką wystąpi 17 marca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Przygotujcie się na muzyczno - taneczną imprezę w ramach obchodów święta patrona Irlandii. Oprócz irlandzkiej muzyki możemy spodziewać się irlandzkiej whiskey i innych trunków… Koncert odbywa się w ramach wydarzenia "Dni św. Patryka 2019" organizowanego przez Fundację Kultury Irlandzkiej.

Grupa CARRANTUOHILL

istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na “celtyckich korzeniach”. Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.

Seamus Heaney – irlandzki poeta, laureat Nagrody Nobla w 1995 r. – po kilku spotkaniach z zespołem, stwierdził: “…nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z zespołem Carrantuohill, polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej.”

Galeria

Powiązane wydarzenia