Chodźmy na spacer z Galerią Dominikańską

W każdą sobotę września Galeria Dominikańska zaprasza wrocławian na bezpłatne wycieczki szlakiem najpiękniejszych pereł architektonicznych tego miasta.

W każdą sobotę września Galeria Dominikańska zaprasza wrocławian na bezpłatne wycieczki szlakiem najpiękniejszych pereł architektonicznych tego miasta. Podczas pieszych spacerów wspólnie z przewodnikiem uczestnicy odkrywać będą Wrocław na nowo – poznając jego unikatową historię i piękną architekturę, a także niezwykłych mieszkańców. 

W niecodzienną podróż po historii Wrocławia, zabytkach architektury, mostach oraz jego urokliwych i tajemniczych zakątkach zabierze gości Galeria Dominikańska. Położona w samym sercu miasta jest z nim nierozerwalnie związana i nie pierwszy raz zachęca wrocławian do odkrywania jego piękna na nowo. Tym razem zaprasza na wyjątkowe spacery z przewodnikiem – szlakiem nieznanej historii Wrocławia, jego architektury i wyjątkowych mieszkańców.

Pierwszy spacer zaplanowany jest na 7 września, a jego trasa przebiega między dwoma zabytkowymi mostami na Odrze – Grunwaldzkim i Zwierzynieckim – będącymi architektoniczną wizytówką Wrocławia. Zwiedzający odwiedzą położone w ich sąsiedztwie Manhattan z tętniącym życiem Fandomem, tzw. plombę Jarząbka, a także jedną z pierwszych realizacji Maksa Berga – dawny szpital dla niemowląt. Będą mieć również okazję, by zajrzeć do miejsc niedostępnych na co dzień, takich jak Kampus Politechniki.

Podczas drugiego spaceru – 14 września – jego uczestnicy poszukają śladów najstarszego Wrocławia, odwiedzając m.in. Plac Nowy Targ, siedzibę cysterek, czyli Dom Panien Trzebnickich, kościół św. Wincentego przy Placu Nankiera i Halę Targową. Obejrzą również najnowsze projekty architektoniczne – Młyn Maria i Nawę. Spacer tego dnia zakończy się zwiedzaniem ukrytego tarasu widokowego w Ossolineum Institute.

Spotkania z przewodnikiem są częścią wielkoformatowego projektu Galerii Dominikańskiej pod nazwą „Wrocław na nowo”. Galeria chce skłonić wrocławian, by przekraczając granice własnej wyobraźni, ujrzeli skarby swojego miasta z zupełnie nowej perspektywy. Oprócz spacerów Galeria Dominikańska planuje warsztaty artystyczne prowadzone pod kierunkiem wykładowców i artystów z wrocławskiej ASP oraz kolekcję designerskich magnesów z ilustracjami znanego wrocławskiego ilustratora – Pawła Mildnera.

Wycieczki odbywać się będą w każdą sobotę września o godz. 15:00 i potrwają około dwóch godzin. Miejscem zbiórki jest Punkt Informacji w Galerii Dominikańskiej. Dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali również upominki. Galeria Dominikańska ufundowała ekologiczną torbę bawełnianą na zakupy oraz mapę Wrocławia, a Muzeum Architektury – darmowy bilet do muzeum do wykorzystania w nieograniczonym terminie.

Terminy spacerów:

  • 07.09.2019 r. godz. 15:00, czas trwania spaceru to ok. 2,5 godziny
  • 14.09.2019 r. godz. 15:00, czas trwania spaceru to ok. 3 godziny
  • 21.09.2019 r. – godzina zostanie podana w najbliższym czasie
  • 28.09.2019 r. – godzina zostanie podana w najbliższym czasie

Z uwagi na to, że podczas spacerów odwiedzimy miejsca niedostępne na co dzień do zwiedzania, liczba uczestników spacerów jest ograniczona – 20 miejsc na spacer. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisów dokonujemy wysyłając maila na adres w temacie wiadomości wpisując „Spacer” wraz z datą (np. Spacer 07.09). Potwierdzeniem udziału w spacerze w wybranym dniu jest e-mail zwrotny informujący o udziale.

Więcej informacji na temat spacerów z przewodnikiem oraz terminów kolejnych wycieczek można znaleźć na stronie internetowej www.galeria-dominikanska.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia