Chwasty to tylko nieodkryte zioła | Stawiam na zielone!

Spacer po Biskupinie oraz warsztaty kulinarne złożą się na program warsztatów o chwastach i ich wykorzystaniu w kuchni roślinnej.

Rośliny dookoła nas to nie tylko chwasty na trawniku. To także zioła, które przez wieki były wykorzystywane w leczeniu ludzi. Spotkanie z Katarzyną Gubałą rozpocznie się od półgodzinnego spaceru w pobliskiej okolicy ODT Światowid. Podczas wspólnej wyprawy uczestnicy zbierać będą okolicznie rosnące rośliny, a przewodniczka nauczy rozpoznawać wśród nich te jadalne. Opowie o zastosowaniu ziół, ich dobroczynnym wpływie, prozdrowotnych właściwościach oraz jak mogą być wykorzystywane w domowej kuchni.

Drugą część spotkania wypełnią zajęcia kulinarne. Zgromadzone podczas spaceru roślinne trofea uczestnicy pod okiem instruktorki zamienią w pyszne dania. Warsztaty zakończą się wspólną degustacją. Będzie też okazja rozmawiać o ekologicznej kuchni i tworzeniu prostych smacznych dań z naturalnych składników, jak i o zaletach redukcji plastiku w naszej kuchni czy koniecznościach większego dbania o Planetę.

Prowadzenie: Katarzyna Gubała

W roślinnej kuchni specjalizuje się od lat. Współpracuje z najlepszymi kucharzami, dietetykami i osobowościami świata kulinarnego. Prowadzi firmę szkolącą obsługę lokali gastronomicznych pod kątem kuchni wege. Ma na swoim koncie szkolenia m.in. dla takich hoteli jak sieć AC Marriott, sieć Accor, czy Górskie Resorty.

Jest autorką bestsellerowych książek „Wege energia”, „Wege w kwadrans. 125 szybkich przepisów kuchni roślinnej”, „Warzywa górą! Od korzeni po liście”. Prowadzi warsztaty kulinarne i wykłady o kuchni roślinnej, jest też nauczycielem jogi, medytacji i uważności.

warsztat outdoorowy,12:00-15:00, dla rodzin, bez ograniczenia wiekowego, grupa do 20 osób

Warsztaty "Zielnik biskupiński" są elementem programu festiwalu C-Change w Światowidzie STAWIAM NA ZIELONE 

Szczegóły wydarzenia:
swiatowid.net.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia