Zdjęcie wydarzenia Co krokodyl jada na obiad?

Co krokodyl jada na obiad?

Spektakl tworzą znakomici artyści: uznany reżyser teatralny i operowy Jarosław Kilian, wielokrotnie nagradzany na całym świecie.

Spektakl tworzą znakomici artyści: uznany reżyser teatralny i operowy Jarosław Kilian, wielokrotnie nagradzany na całym świecie za swoje prace ilustrator oraz rzeźbiarz Józef Wilkoń. Plejada wielkich nazwisk z obszaru sztuki gwarantuje, że spektakl stanie się wyborną ucztą teatralną, wizualną i muzyczną.

 

Opis spektaklu

„W dawnych, bardzo dawnych czasach żył sobie jeden Słoń, a raczej Słonik. Słoniątko o nieposkromionej ciekawości…” - tak zaczyna się jedna z bajek Rudyarda Kiplinga.

Autor „Księgi dżungli” i laureat Literackiej Nagrody Nobla napisał 13 opowiadań o zwierzętach i wydał je w tomie „Takie sobie bajeczki” – książce w dowcipny i nieco przewrotny sposób odpowiadającej na dziecięce pytania o świat przyrody.

Jarosław Kilian sięgnął do tradycji tych niezwykłych baśni, które nie tylko bawią, ale i uczą, i zaadaptował na scenę dwie z nich. Bajarz-szaman przenosi widzów do początków świata i zjawisk przyrody. Opowieść, którą snuje, sprawia, że rzeźby Józefa Wilkonia ożywają, a najmłodsi spotykają Słoniątko o nieposkromionej ciekawości, które koniecznie chce się dowiedzieć, co krokodyl jada na obiad i poznają historię Kota, który zawsze chadza własnymi drogami.

Znacie? To posłuchajcie.

 • Dla dzieci 5+

Bilety w cenie 30 zł normalny i 27 zł ulgowy.

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa:

Na terenie wydarzenia zaleca się korzystanie ze środków do dezynfekcji, zachowanie dystansu min. 1,5 metra oraz zakrywanie ust i nosa.

Szczegóły wydarzenia:
teatrlalek.wroclaw.pl

 • Gatunek dla dzieci
 • Reżyseria Jarosław Kilian
 • Scenariusz Rudyard Kipling
 • Projekt Józef Wilkoń i Inez Krupińska
 • Obsada Jolanta Góralczyk
  Marta Kwiek
  Aleksandra Mazoń
 • Premiera 2013-10-20

Galeria

Powiązane wydarzenia