Crackfinder Trio w Firleju

Crackfinder Trio to grupa tworzona przez Jérôme’a Noetingera, Roberta Piotrowicza i Annę Zaradny – wybitnych artystów zajmujących się awangardową muzyką.

Crackfinder Trio to grupa tworzona przez Jérôme’a Noetingera, Roberta Piotrowicza i Annę Zaradny – wybitnych artystów zajmujących się awangardową muzyką elektroakustyczną i elektroniczną. Ich twórczość jest żywiołowym połączeniem różnych technik instrumentalnych, jak i doskonałym przykładem komponowania na żywo. Wieloletnie doświadczenie pozwala muzykom na swobodne budowanie intensywnej, pełnej napięcia narracji, zniuansowanych dynamicznie struktur i bogatego brzmienia.

Historia grupy zaczyna się w 2016 roku, kiedy Noetinger, Piotrowicz i Zaradny zagrali razem na festiwalu Sacrum Profanum (jeszcze pod nazwą Sono Genera). Dwa lata później ukazała się płyta będąca pokłosiem tego występu. Album zatytułowany „Crackfinder" jest jednym z najbardziej udanych przykładów elektroakustycznej improwizacji, jakie ukazały się w minionej dekadzie, co zostało docenione przez krytyków muzycznych w Polsce i zagranicą. Występ we wrocławskim klubie Firlej można potraktować jako zapowiedź kolejnych planów wydawniczych tria.

Jérôme Noetinger

Kompozytor, improwizator, artysta dźwiękowy. Studiował muzykę elektroniczną w CoRéAM (Collectif Régional d'Activités Musicales en Poitou-Charentes) pod kierunkiem Xaviera Garcii. W swojej twórczości wykorzystuje liczne urządzenia elektroakustyczne, m.in. magnetofon szpulowy Revox A77, taśmy magnetyczne, syntezatory analogowe, miksery, głośniki, mikrofony, a nawet domowe sprzęty elektroniczne. Występuje zarówno solo, jak i we współpracy z wieloma cenionymi artystami (jak np. Keith Rowe, Lionel Marchetti, eRikm, Michel Doneda, Robert Piotrowicz, Jean-Luc Guionnet). Współtwórca Metamkine, organizacji non-profit zajmującej się dystrybucją muzyki eksperymentalnej. Od 1987 roku jest członkiem redakcji kwartalnika “Revue & Corrigée”.

Robert Piotrowicz

Artysta dźwiękowy, kompozytor, improwizator, współzałożyciel Musica Genera Festival oraz wytwórni Musica Genera. Oprócz płyt solowych ma w dorobku także wydawnictwa nagrane z C. Spencerem Yeh, Kevinem Drummem, Jérômem Noetingerem, Burkhardem Stanglem i Anną Zaradny. Jest autorem słuchowisk, instalacji, muzyki teatralnej, współpracuje z innymi artystami przy formach audiowizualnych i spektaklach. Regularnie występuje na licznych festiwalach na całym świecie. Podczas koncertów tworzy nasycone i pełne detali formy, korzystając z syntezatora analogowego i komputera. Jego muzyce równie blisko jest do współczesnej kompozycji elektroakustycznej, jak i do sound artu.

Anna Zaradny

Artystka dźwiękowa i wizualna, kompozytorka, instrumentalistka, współtwórczyni festiwalu oraz wydawnictwa muzycznego Musica Genera. Twórczość Anny Zaradny realizuje się w sztuce dźwiękowej i wizualnej. Jako kompozytorka i instrumentalistka porusza się w szerokim spektrum od akustycznej muzyki improwizowanej, o minimalistycznym współczesnym idiomie, do złożonej strukturalnie i kompozycyjnie całkowicie elektronicznej, eksperymentalnej formy.

Prace o charakterze wizualnym Zaradny tworzy głównie w formie instalacji, obiektu, fotografii i wideo. Artystka realizuje projekty wystawiennicze i koncertowe na całym świecie. Laureatka nagrody publiczności 5 edycji konkursu „Spojrzenia 2011 – Nagroda Fundacji Deutsche Bank”. Stypendystka MuseumsQuartier w Wiedniu (2005) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013). Laureatka SHAPE 2017 / Platform for Innovative Music and Audiovisual Art from Europe. Konsultantka i badaczka muzyczna w projekcie "Escape Act" Alexandry Bachzetsis (2018). Rezydentka w Elektronmusikstudion EMS w Sztokholmie (2016) oraz KSYME Contemporary Music Research Center w Atenach (2018/2019).

Bilety w cenie od 30 do 40 zł.

Galeria

Powiązane wydarzenia