Czas i przestrzeń dla kina STĄD

„Czas i przestrzeń dla kina stąd" to festiwal promujący twórczość filmowców i innych artystów pochodzących z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Istnieją miejsca, w których przestrzeń i czas są silnie związane z kinem. Choćby Hollywood czy Bollywood, albo rodzima Hollyłódź, ze słynną Filmówką. Czy podobne twórcze wymiary można odnaleźć także we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku? No pewnie. 

W sobotę 04.07.2020 wrocławska Czasoprzestrzeń odda sporo „Czasu i przestrzeni dla kina stąd" – tego dnia odbędzie się impreza, która kręcić się będzie wokół filmowców i innych artystów pochodzących stąd, ich unikatowych filmów (do których dostęp w kinach pozmieniała nam pewna pandemia…), muzyki, fotografii a nawet zabytkowego sprzętu pochodzącego z kin w dawnym Breslau. To będzie dzień KINA STĄD!

Co to:
impreza promująca twórczość młodych artystów pochodzących z Wrocławia i Dolnego Śląska, skierowana do wszystkich lubiących kino i zainteresowanych kulturą. Będzie wiele niespodzianek…!

Gdzie:

w zabytkowych halach tramwajowych Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych „Czasoprzestrzeń”, ul. Tramwajowa 1-3 we Wrocławiu.

Kiedy:

sobota 04.07.2020, w godz. 16:00-22:00. Brama będzie otwarta od 15.30 i wskazane jest wcześniejsze przybycie osób zapisanych na wydarzenie, pół godziny zostanie przeznaczone m.in. na sprawdzenie listy i dezynfekcję rąk.

Wstęp wolny – po wypełnieniu koronawirusowego formularza. Wypełnienie formularza jest jednoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu imprezy. Formularz znajduje się w wydarzeniu na facebooku.

Wydarzenie powstało dzięki pomocy Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu.

W programie:

  • koncert piosenek filmowych – zespół pod kierunkiem Stanisława Szczęsnego;
  • projekcje filmów Karoliny Peggy Błażejczak – „Proffesional Christmas” i „Czego nie widać” oraz spotkanie z reżyserką;
  • projekcje filmów Bartosza Kozery – „Dzień dobry” (wyróżnienie na Long Story Short Film Festival) i „Kamień” (premiera na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym) oraz spotkanie z reżyserem;
  • pokaz działania zabytkowego projektora kinowego pochodzącego z przedwojennego Wrocławia, z 1935 roku (ekran też mamy przedwojenny!);
  • wystawa fotosów Tomasza Musiała z planu kręconego we Wrocławiu filmu „Dolina Bogów” w reżyserii Lecha Majewskiego, z Johnem Malkovichem w roli głównej;
  • wystawa dzieł młodych wrocławskich artystów z projektu Twoja Cooltura;
  • koncert grupy ŻÓŁĆ – elektroniczne improwizacje muzyczne i wizualne na żywo
  • oraz pyszna oferta foodtracków i otwarty bar.

Galeria

Powiązane wydarzenia