Projekt #CzasNaRuch – ćwiczenia online

Projekt #CzasNaRuch w swoje pierwszej odsłonie skierowany jest do dzieci i młodzieży

Pandemia zamyka nas w domach przed komputerem, mniej się ruszamy, mniej aktywnie spędzamy czas. Pierwsze część cyklu kierowana jest do dzieci i młodzieży, które – przy zdalnej nauce – wiele godzin spędzają przed komputerem. Kolejna odsłona cyklu, od 30 listopada, skoncentrowana będzie na programie ćwiczeń z serii „Zdrowy kręgosłup”.

Tydzień 30 listopada – 11 grudnia

Przez kolejne dwa tygodnie od 30 listopada do 4 grudnia oraz od 7 do 11 grudnia Projekt „Czas Na Ruch" skoncentrowany będzie na programie ćwiczeń z serii „Zdrowy kręgosłup".

W pierwszym tygodniu szczególnie zapraszamy seniorów, dla których program treningowy przygotowała Trenerka personalna i Doradczyni dietetyczna Magdalena Karasińska-Nowak ze studia treningu personalnego Home Fit Studio.

Będą to ćwiczenia na poprawę postawy ciała oraz minimalizowanie bólów kręgosłupa, obręczy barkowej oraz bioder. Przygotowano ćwiczenia wzmacniające, rozciągające oraz oddechowe, które pomogą w zniesieniu napięcia mięśniowego oraz pozwolą zwiększyć zakres ruchu. Celem ich poprawa lub przywrócenie sprawności oraz utrzymanie jej wśród ćwiczących, tak aby codzienne czynności nie sprawiały im trudności oraz bólu.

Trening cechuje niska intensywność, co umożliwi udział w treningu także osób na co dzień nieaktywnych sportowo.Kolejny blok treningu Czas na Ruch (od 7-11 grudnia) przygotowali Trenerzy personalni i Doradcy dietetyczny Joanna i Bartłomiej Błaszczyk ze studia treningu personalnego Body Hero. 

Szczególnie zapraszamy na nie osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, pracują dużo przy komputerze i nie zawsze dbają o prawidłową pozycję ciała. Zestawy ćwiczeń pomogą walczyć z brakiem mobilności, bólami kręgosłupa czy stresem fizjologicznym. Te krótkie serie ćwiczeń przyniosą efekt także w postaci wyrzutu endorfin.

Ćwiczenia dostępne  na FB Wroclaw [Wroclove] i Visit Wroclaw oraz na YouTube Visit Wroclaw.
 
Wideo z treningami zostanie udostępnione także szkołom.  Tak aby nauczyciele wychowania fizycznego mogli skorzystać z materiałów podczas lekcji wychowania fizycznego (wyświetlając na platformie Teams).

Galeria

Powiązane wydarzenia