DJ set (sur) écoute (Francja)

„DJ set (sur) écoute” (nieprzetłumaczalna gra słów, w wolnym tłumaczeniu: „set didżejski na temat słuchania – DJ na podsłuchu”) jest czymś w rodzaju wykładu

„DJ set (sur) écoute” (nieprzetłumaczalna gra słów, w wolnym tłumaczeniu: „set didżejski na temat słuchania – DJ na podsłuchu”) jest czymś w rodzaju wykładu o historii muzyki i fenomenie jej odbioru.

dla widzów 12+

Grupa wykonawców, wszechstronnie obsługujących mikrofony, gramofony, elektronikę, instrumenty i przedmioty (nie)codziennego użytku zaprezentuje kompozycje, które ukonstytuowały współczesną muzykę europejską: od Ryszarda Wagnera, przez Bélę Bartóka i Nino Rotę, aż po utwory z dzisiejszych list przebojów. Oczywiście, nie będą to wykonania wierne intencjom autorów: żyjemy przecież w czasach – a ten spektakl ma ambicję być naszych czasów odbiciem – gdy wszystko się ze wszystkim miksuje, gdy dźwięki się pożycza i umieszcza w nietypowych kontekstach. Jednym z tych kontekstów będą słowa Vladimira Jankélévitcha, francuskiego filozofa, pisarza i muzykologa żydowskiego pochodzenia, wielkiego znawcy kultury niemieckiej, który po II wojnie światowej ostentacyjnie przestał przyjmować jej istnienie do wiadomości, dowodząc, że nie ma czegoś takiego, jak sztuka czysta.

A zatem: skąd się biorą dźwięki? Jak na nas wpływają? Jak oddziałują między sobą? Co w istocie znaczą? Ten spektakl-koncert wpisuje się w ów gatunek wydarzeń, dzięki którym idée fixe o nieustannym poszerzaniu granic formuły PPA ma szansę ciałem się stać.

Fot. Jean Louis Fernandez, ze strony PPA 

Szczegóły wydarzenia:
ppa.wroclaw.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia