Zdjęcie wydarzenia Pchli targ na Nadodrzu

Pchli targ na Nadodrzu

Pchli Targ to miejsce pełne rozmaitości, rzeczy codziennych, niecodziennych i przedmiotów z duszą za którymi stoją wspomnienia i emocje.

Pchli Targ to miejsce pełne rozmaitości, rzeczy codziennych, niecodziennych i przedmiotów z duszą za którymi stoją wspomnienia i emocje.

Kiermasz rzeczy używanych i niepotrzebnych to doskonała okazja do zdobycia wyjątkowych okazów, prowadzenia rozmów i nawiązywania nowych znajomości. W przestrzeń pełną skarbów, po raz ostatni w tym roku zamieni się

Dziedziniec Artystyczny Hart Hostel & Art. Tutaj poszukiwacze nietuzinkowych przedmiotów z drugiej ręki znajdą m.in. używane stare meble, bibeloty, pocztówki, ubrania, ceramikę, porcelanę, sztućce, urządzenia, plakaty, obrazy, biżuterię, a także inne przedmioty bliżej nie zidentyfikowane.

W takim właśnie otoczeniu Fundacja OPEN MIND zaprasza do specjalnego punktu "Dolnoślązaku skąd jesteś?”. 16 października, od godz. 9.00 do 14.00 wrocławianie, Dolnoślązacy będą mogli podzielić swoją niezwykłą historią. Wspólnie stworzymy unikalną etnograficzną mapę regionu, z której użytkownicy dowiedzą się skąd pochodzą Dolnoślązacy.

Czy Dolny Śląsk jest ich domem od urodzenia? Czy też przyjechali tutaj w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi? Z ciekawości, pobierać nauki, w poszukiwaniu pracy, za wielką miłością, a może z innych powodów? Najpiękniejsze dolnośląskie opowieści poznacie na wystawie finałowej projektu Dolny Śląsk Wita.

Rzemiosło „Dolnośląskie kolaże” która odbędzie się w grudniu. Troszkę mniejsi wrocławianie będą mogli zrobić sobie autorską przypinkę na ponad 100 letniej zabytkowej maszynie, zabrać autorską pocztówkę czy zakładkę do książki. 

Szczegóły wydarzenia:
dolnyslaskwita.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia