Duo Shira (Shira Karmon & Ronen Nissan)

Klasyczna muzyka izraelska w wyjątkowej interpretacji światowej sławy wokalistki oraz gitarzysty i aranżera.

Koncert w ramach Lata w Synagodze pod Białym Bocianem.

Duo Shira (Shira Karmon & Ronen Nissan) – Austria/Izrael. Klasyczna muzyka izraelska w wyjątkowej interpretacji światowej sławy wokalistki oraz gitarzysty i aranżera.

Duo Shira

Hebrajskie słowo „Shira”, oznaczające „śpiewanie” lub „poezję”, doskonale opisuje tę artystyczną współpracę między dwojgiem muzyków, którzy podzielają miłość nie tylko dla muzyki żydowskiej i izraelskiej , ale przede wszystkim dla sefardyjskich i dawnych tradycji muzycznych hiszpańskich Żydów. Duo Shira zaprasza do wyruszenia w ekscytującą muzyczną podróż, eksplorując ten niesamowicie piękny i poetycki świat pieśni w cudownie intymnym dialogu na głos i gitarę.

Shira Karmon

Izraelska sopranistka, występowała w takich miejscach jak: Komische Oper, Konzerthaus w Berlinie, operach narodowych w Bolzano, Strasburgu i Saarbucken. Występowała  na Międzynarodowych Festiwalach w Niemczech, Wielkiej Brytanii Verbier Switzerland „Wien Modern” (Wiedeń) oraz Concertgebouw w Amsterdamie.

Shira Karmon z pasją odkrywa muzykę żydowską, interpretując piosenki w języku jidysz w „Jüdische Kulturtage”  w Berlinie, Wiedniu, Waszyngtonie i Nowym Jorku. Studiowała na Rubin Academy w Tel Awiwie  oraz w Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Zdobyła nagrody na konkursach Kulturkreis der Deutschen Wirtschaft „Lied of the 20 and 21st Century” oraz Israeli Music Institute.

Ronen Nissan

Wiedeński dyrygent, kompozytor i gitarzysta Ronen Nissan był do niedawna dyrektorem muzycznym chóru i orkiestry chóralnej Świętego Stefana w Tulln (Austria).  Występował gościnnie w  Niemczech, Włoszech, Lichtensteinie, Polsce, Bułgarii, Izraelu, Turcji, Argentynie, Chinach oraz w samej Austrii.  Jego aranżacje były wykonywane przez takie orkiestry, jak Radio Symphony Orchestra, Wiedeń i orkiestra radiowa WDR w Kolonii (Niemcy).  Jest dyrektorem muzycznym Vienna Tango Quintet, który specjalizuje się w tangach w jidysz, a także aktywnym gitarzystą.

Bilety: 35 zł/25 zł dostępne w salonach MediaMarkt, na ticketmaster.pl oraz godzinę przed koncertem w synagodze. Kontakt: / tel. (sms): 692 804 540.

Galeria

Powiązane wydarzenia