Dyskusja: Sympozjum Plastyczne Wrocław ’70. Doświadczenie, mit, recepcja

Muzeum Współczesne Wrocław i Sympozjum Wrocław 70/20 zapraszają na debatę pt. „Sympozjum Plastyczne Wrocław ’70. Doświadczenie, mit, recepcja".

Muzeum Współczesne Wrocław i Sympozjum Wrocław 70/20 zapraszają na debatę pt. „Sympozjum Plastyczne Wrocław ’70. Doświadczenie, mit, recepcja" w czwartek 24 września o godz. 18.00 w MWW.

50. rocznica Sympozjum Plastycznego Wrocław ’70 jest okazją do rozmowy o tym wydarzeniu w gronie osób, które doświadczały go na przestrzeni dekad na różne sposoby.

Dyskusja będzie międzypokoleniową wymianą poglądów i perspektyw widzenia organizatorów i uczestników Sympozjum – prof. Zbigniew Makarewicz, prof. Jarosław Kozłowski; historyczki i historyka sztuki, których refleksje ukształtowały w znacznym stopniu nasze postrzeganie i rozumienie tego wydarzenia – prof. Luiza Nader, dr Paweł Polit oraz wrocławskiego twórcy i aktywisty, jednego z inicjatorów obchodów rocznicy Sympozjum – Kuba Żary. Prowadzenie: dr Marika Kuźmicz.

  • Żeby wziąć udział w spotkaniu, należy się zapisać przez formularz zgłoszeniowy >>>
  • Dyskusja będzie transmitowana na stronie fb.com/muzeumwspolczesne.

Wspólnie zastanowimy się m.in. nad tym, czy w przypadku Sympozjum mamy do czynienia ze zjawiskiem wyjątkowym na tle innych wydarzeń polskiej sceny artystycznej lat 60. i 70. XX w.? Czy możemy mówić o nowych zjawiskach, które za sprawą Sympozjum zaistniały w polskiej sztuce? Jak jego znaczenie widzą i rozumieją obecnie uczestnicy tamtych wydarzeń? Co sprawia, że dziś, po pół wieku, które mija od chwili, gdy 9 maja 1970 roku na niebie nad Wrocławiem ukazało się 9 barwnych promieni, składających się na instalację Henryka Stażewskiego, która okazała się być jedyną zrealizowaną wówczas w ramach wydarzenia pracą i jego najbardziej rozpoznawalnym znakiem, młode pokolenie wrocławskich aktywistów, aktywistek, artystów i artystek widzi potrzebę odwoływania się do Sympozjum i organizowania wokół jego obchodów życia artystycznego Wrocławia w 2020 roku?

 

 

Szczegóły wydarzenia:
muzeumwspolczesne.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia