Dzielnica Czterech Wyznań – spacer z przewodnikiem

Spacer ulicami dawnej dzielnicy żydowskiej Wrocławia, obecnie nazywanej Dzielnicą Wzajemnego Szacunku, przybliży jej niezwykłą historię tego miejsca.

Spacer ulicami dawnej dzielnicy żydowskiej Wrocławia, obecnie nazywanej Dzielnicą Wzajemnego Szacunku, przybliży jej niezwykłą historię i pozwoli zobaczyć jak bardzo zmieniła się przez ostatnie dekady. Uczestnicy spaceru na własnej skórze doświadczą jej kulturalnego odrodzenia. 

Wrocławska dzielnica Czterech Wyznań to miejsce niezwykłe. Jak w soczewce skupiają się w niej losy wielu ludzi i grup zamieszkujących niegdyś miasto. Dzielnica jest świadectwem czasów kiedy osoby różnych wyznań: żydzi, protestanci, katolicy i prawosławni tworzyli prosperitę Wrocławia, niegdyś jednego z najbogatszych miast w Imperium Niemieckim. Tamten Wrocław i tamta dzielnica zginęła bezpowrotnie podczas II wojny światowej. Dzielnica Czterech Wyznań to jednak nie tylko miejsce, które fascynuje swoją historią. Dziś to właśnie tu pulsuje kulturalne tętno miasta. Przez ostatnie dekady dzielnica stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Wrocławia. To tu odnaleźć można najciekawsze przykłady sztuki ulicznej, najlepsze kluby, koncerty, wystawy, działania artystyczne. 

Spacer ulicami dawnej dzielnicy żydowskiej Wrocławia, obecnie nazywanej Dzielnicą Wzajemnego Szacunku, by poznać jej niezwykłą historię, zobaczyć jak bardzo zmieniła się przez ostatnie dekady i na własnej skórze doświadczyć jej kulturalnego odrodzenia. Obowiązują rezerwacje online lub telefoniczne.

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa:

Na terenie wydarzenia zaleca się korzystanie ze środków do dezynfekcji, zachowanie dystansu min. 1,5 metra oraz zakrywanie ust i nosa.

Szczegóły wydarzenia:
freewalkingtour.com

Galeria

Powiązane wydarzenia