Zdjęcie wydarzenia Dzielnica Czterech Wyznań – spacer z przewodnikiem

Dzielnica Czterech Wyznań – spacer z przewodnikiem

Organizatorzy zapraszają na spacer ulicami dawnej dzielnicy żydowskiej Wrocławia, obecnie nazywanej Dzielnicą Wzajemnego Szacunku.

Wrocławska dzielnica Czterech Wyznań to miejsce niezwykłe. Jak w soczewce skupiają się w niej losy wielu ludzi i grup zamieszkujących niegdyś miasto. Dzielnica jest świadectwem czasów kiedy osoby różnych wyznań: żydzi, protestanci, katolicy i prawosławni tworzyli prosperitę Wrocławia, niegdyś jednego z najbogatszych miast w Imperium Niemieckim.

Tamten Wrocław i tamta dzielnica zginęły bezpowrotnie podczas II wojny światowej. Dzielnica Czterech Wyznań to jednak nie tylko miejsce, które fascynuje swoją historią. Dziś to właśnie tu pulsuje kulturalne tętno miasta. Przez ostatnie dekady dzielnica stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Wrocława.

To tu odnaleźć można najciekawsze przykłady sztuki ulicznej, najlepsze kluby, koncerty, wystawy, działania artystyczne.

Organizatorzy zapraszają na spacer ulicami dawnej dzielnicy żydowskiej Wrocławia, obecnie nazywanej Dzielnicą Wzajemnego Szacunku, by poznać jej niezwykłą historię, zobaczyć jak bardzo zmieniła się przez ostatnie dekady i na własnej skórze doświadczyć jej kulturalnego odrodzenia.

Szczegóły wydarzenia:
freewalkingtour.com

Galeria

Powiązane wydarzenia