Zdjęcie wydarzenia Dzielnica Czterech Wyznań – spacer z przewodnikiem

Dzielnica Czterech Wyznań – spacer z przewodnikiem

Dzielnica Czterech Wyznań zwana także Dzielnicą Wzajemnego Szacunku/Dzielnicą Czterech Świątyń to jedno z najbardziej kolorowych i zarazem urokliwych miejsc.

Dzielnica Czterech Wyznań zwana także Dzielnicą Wzajemnego Szacunku/Dzielnicą Czterech Świątyń to jedno z najbardziej kolorowych i zarazem urokliwych miejsc na mapie Wrocławia.

Podczas wycieczki licencjonowany, przewodnik miejski zabierze Państwa do tej części Starego Miasta, gdzie w odległości zaledwie 400 m położone są trzy świątynie i żydowska synagoga – każda z nich z fascynującą historią. To wspaniała okazja to bliższego zapoznania się z min. dziejami gminy żydowskiej we Wrocławiu, a także do zwiedzenia Cerkwi – Katedry Kościoła Ortodoksyjnego.

W trakcie spaceru przekonacie się Państwo, jak wyznawcy różnych religii funkcjonowali w naszym mieście na przełomie wieków.

Dzielnica Czterech Wyznań to miejsce, gdzie przeciwności przyciągają się i wzmacniają twórcze działania lokalnych artystów w Podwórku Neonów. Historia przeplatana z legendami min. o Zegarze Kluskowym, Wrotach Dżumy. Spacerujemy w małych grupach, zapewniając kameralną atmosferę podczas zwiedzania.

Cena: 35 zł/os. Minimalna liczba uczestników wycieczki: 2 osoby. Wymagana rezerwacja.

Zapisy: +48 732 741 lub mailowo: rs.

Szczegóły wydarzenia:
meetmycity.tours

Galeria

Powiązane wydarzenia