Zdjęcie wydarzenia Festiwal Wozu Ratha Jatra

Festiwal Wozu Ratha Jatra

Festiwa Wozu Ratha Jatra, słynny na całym świecie kulturowy festiwal wolności duchowej ekspresji i miłości wszystkich żywych istot

XIV Festiwal Wozu Ratha Jatra. Zgodnie z tradycją starożytnych Indii, festiwal odbywa się corocznie w świętym mieście Puri-Indie, gdzie gromadzi on ponad póltora miliona uczestników.

Od około 50 lat, dzięki wielkiemu entuzjazmowi i duchowej sile A.C. Bhaktivedanty Swamiego Śrila Prabhupada, założyciea Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny wóz Ratha Yatra, którego głównym bohaterem jest Pan Wszechświata o słynnym imieniu Dżagganat, pojawia się na ulicach zachodnich miast. Wrocław jest jedynym miastem w Polsce, w którym Festiwa Ratha Jatra ma niezmiennie miejsce i tym samym jest już wpisany w kulturowe dziedzictwo naszego pięknego miasta.

Festiwal Wozu to festiwal ekspresji miłości i jedności dla wszystkich ludzi oraz innych żywych istot. Ci, którzy biorą udział w festiwalu są szczęśliwymi odbiorcami boskiego błogosławieństwa oraz międzyludzkiej jedności.

W ramach programu, który towarzyszy naszej imprezie, przewidziane jest wiele atrakcji, takich jak tradycyjny taniec "baratnatyam", indyjski makijaż, catering bengalskiej kuchni, w skład której wejdzie : dwa rodzaje warzyw-subji, ryż pulao, niezwykłe papadamy, oraz pwoszechnie uwielbiany słodych - halawa. Całość okraszą dźwięki tradycyjnego kirtanu - który jest muzyczną ekspresją duchowej spuścizny kultury Indii. Nie zabraknie również wystawy oraz kiermaszu pamiątek i literatury poświęconej duchowemu rozwojowi.

Szczegóły wydarzenia:
rathayatra.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia