Five o’clock. Oprowadzanie po wystawie Jak nie później, to kiedy?

Galeria zaprasza na popołudniową herbatę, podczas której opowiemy o projektach pokazywanych w witrynach.

Galeria zaprasza na popołudniową herbatę, podczas której opowiemy o projektach pokazywanych w witrynach.

Jak nie później, to kiedy? to unikatowa prezentacja pięciu projektów, które będzie można zobaczyć tylko z zewnątrz przez cienką taflę szkła witryn galerii. Są to jednocześnie mini trailery tych wystaw artystów i grup, których prace zobaczymy w kolejnych miesiącach w ciągu roku. Każdy z nich porusza kwestie związane z kryzysem, upadkiem, a także mocno zmieniającym się krajobrazem naturalnym i kulturowym oraz wpływie na strategie artystyczne młodych twórców.

Podczas spotkania, które przybierze postać angielskiego picia herbaty o piątej popołudniu, kuratorka Dominika Drozdowska oraz scenograf Hubert Kielan opowiedzą również o lokalizacji galerii na tak zwanej Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej. Przybliżą także przewrotny aspekt formalny tej wystawy, opowiadając historię projektowania witryn na potrzeby sklepów i odwołując się m.in. do działań słynnego projektanta modowego Gustona Luisa Vuittona.

O prowadzących:

Dominika Drozdowska – absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Studiowała także na Uniwersytecie Anadolu w Eskisehir (Turcja). Producentka, kuratorka i autorka licznych projektów, od 2015 roku kierowniczka galerii SiC! BWA Wrocław. Wraz z Joanną Stembalską prowadzi program rezydencyjny w BWA Wrocław. Stawia na eksperyment i poszukiwanie nowych wartości szkła i ceramiki i pokazywanie ich jako mediów współczesności.

Hubert Kielan – architekt wystaw, projektant graficzny, teoretyk urbanistyki i procesów osadniczych, badacz mechanizmów decyzji przestrzennych. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej w Katedrze Urbanistyki i Procesów Osadniczych.

Stypendysta Politechniki Czeskiej w Pradze. Kilkuletni wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku DesignNow! – Sztuki Nowoczesne. W swojej pracy wykorzystuje big data, modele fizyczne i sztuczną inteligencję do symulowania zachowań ludzkich w istniejących i projektowanych przestrzeniach publicznych lub sytuacjach kryzysowych.

Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia