Zdjęcie wydarzenia „Formidable! Aznavour – The Story of a Legend” – koncert

„Formidable! Aznavour – The Story of a Legend” – koncert

Spektakl przedstawia barwną karierę legendarnego piosenkarza, od paryskich klubów, ról filmowych, aż po występy na Broadwayu.

Premierowy spektakl przygotowany przez twórcę „Piaf! The Show” i „Paris! The Show”, reżysera Gila Marsallę. Nowe widowisko jest hołdem dla najsłynniejszego francuskiego piosenkarza i wielkiego ambasadora francuskiej kultury – Charlesa Aznavoura, który zmarł w ubiegłym roku. Spektakl przedstawia barwną karierę legendarnego piosenkarza, od paryskich klubów, ról filmowych, aż po występy na Broadwayu.

Na dwugodzinny spektakl składają się 32 utwory podzielone na pięć części: „La Bohême”, „Les Origines”, „Cinema”, „Broadway” i finałowy „Les Tubes, Concerts”.

W programie znalazły się najsłynniejsze utwory Aznavoura: „Sur ma vie”, „Ne me quitte pas”, „La bohem”, „Non, je n’ai rien oublie”, „La vie en rose”, „She” w doskonałej interpretacji Julesa Grisona, utalentowanego aktora i wokalisty, znanego u nas ze spektaklu „Paris! The Show”, prezentowanego z wielkim powodzeniem w Polsce w 2015 i w grudniu 2019 roku.

Spektakl z dopracowaną scenografią wzbogacony jest niepublikowanymi zdjęciami z życia Charlesa Aznavoura. Jules Grison na scenie nie tylko brawurowo śpiewa i tańczy, ale gra na fortepianie i gitarze. Akompaniuje mu pięcioosobowy zespół, który również śpiewa i tańczy razem z solistą.

Światowa premiera spektaklu odbyła się w styczniu 2017 roku w Nicei. Przed śmiercią Charles Aznavour miał okazję zobaczyć spektakl i spotkać się z jego twórcami. Od tego czasu historię jego barwnego życia i niezwykłą przygodę z muzyką miało okazję zobaczyć ponad 100 tysięcy widzów na trzech kontynentach.

Szczegóły wydarzenia:
strefakultury.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia