Giselle online

Romantyczna historia, w której świat realny przeplata się ze światem zjaw.

Romantyczna historia, w której świat realny przeplata się ze światem zjaw. Tłem historii libretta jest legenda o pięknej wieśniaczce, która zakochała się w księciu, nie znając jego prawdziwej tożsamości. Kiedy wychodzi na jaw, że ukochany nie jest chłopskim synem, a arystokratą, zrozpaczona Giselle odbiera sobie życie. Akcja jednak toczy się dalej.

Po śmierci dziewczyny, nocą nad jej mogiłą zjawia się nieszczęsny książę Albert - rzekomy wieśniak, opłakując śmierć młodej wieśniaczki. Z grobu wyłania się duch Giselle, która tej nocy ma zostać przyjęta do grona willid, nocnych zjaw, które przynoszą śmierć zbłąkanym w lesie. Duch Giselle ratuje jednak Alberta przed śmiercią, żegnając się na wieczność. Balet Adolphe’a Adama to typowy balet romantyczny, który odznacza się wyrazistymi i łatwymi do zapamiętania motywami melodycznymi. Wrocławska Giselle, przygotowana przez chorograficzny tandem Ewy Głowackiej i Zofii Rudnickiej, została pomyślana, jako pozycja klasyczna, pielęgnująca najlepsze tradycje tańca baletowego.

 

Szczegóły wydarzenia:
live.opera.wroclaw.pl

 • genre balet
 • director nieznany
 • writer Adolphe Adam
 • design Tatiana Kwiatkowska
 • actors Giselle - Hannah Cho Albert - Adam Zvonař Berta - Anna Szopa-Kimso Hilarion - Daniel Agudo Gallardo Batylda - Gabriela Dąbek Wilfryd - Andrzej Malinowski Książę kurlandzki - Sergii Oberemok Mirta - Magdalena Kurilec-Malinowska Dwie Willidy - Gabriela Dąbek
  Anna Mendakiewicz Wiejskie pas de deux - Miho Okamura
  Kei Otsuka Przyjaciółki Giselle - Olga Markari
  Katarzyna Wola
  Paula Dzwonik
  Leonie Hansen
  Sherly Belliard Rosario
  Maki Sekuzu Uczniowie Szkoły Baletowej w Bytomiu Balet Opery Wrocławskiej Orkiestra Opery Wrocławskiej
 • premiereDate 2018-10-27
 • costumeDesign Tatiana Kwiatkowska

Galeria

Powiązane wydarzenia