Grażyna Auguścik by Marta Mackiewicz

Akademia Jazz Time to nowy cykl wydarzeń we Wrocławskim Klubie Formaty.

Akademia Jazz Time to nowy cykl wydarzeń we Wrocławskim Klubie Formaty. Wspólnie z wrocławskimi artystami chcemy przybliżyć Państwu sylwetki najwspanialszych wokalistek, wokalistów i muzyków jazzowych, którzy zapisali się na stałe w światowej historii muzyki jazzowej. Pierwszy cykl nosi tytuł #KOBIETY.

Powstanie w nim w sumie 12 odcinków, które poprowadzą: Barbara Piotrowska, Natalia Szczypuła, Marta Mackiewicz i Kasia Berger, a towarzyszyć im będą pianiści: Sebastian Łobos, Bartek Ziętara i Dominik Mąkosa. W kolejnym odcinku Akademii Jazz Time przybliżymy Państwu postać wspaniałej wokalistki – Grażyny Auguścik. Grażyna Auguścik należy niewątpliwie do artystów niezależnych. Jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką, autorką tekstów, producentką i również właścicielką wytwórni GMA Records, w której wydała większość swoich płyt.

Wielokrotnie nagradzana przez prasę, radio oraz słuchaczy. Koncertuje na całym świecie. Współpracuje z wieloma instrumentalistami i wokalistami młodszej i starszej generacji, związanymi z muzyką jazzową, ludową, klasyczną i elektroniczną. Jej otwartość na nurty, poszukiwanie, oryginalność, świadomość muzyczna, prawda sceniczna i ogromna muzykalność miały i mają niewątpliwy wpływ na polską wokalistykę jazzową. Auguścik jest jedną z nielicznych polskich wokalistek znanych i cenionych za Oceanem. Artystka nieustająco szuka inspiracji, sięga do twórczości muzyków nieznanych oraz zapomnianych przybliżając tym samym ich postaci dzisiejszym słuchaczom.

Korzysta z muzyki popularnej, zawsze przetwarzając ją w sposób indywidualny. Komponuje zarówno melancholijne, subtelne ballady jak i dynamiczne, wymagające pod względem technicznym utwory. Czerpie z najbliższej jej kultury polskiej, ale również klezmerskiej i brazylijskiej. Odświeża standardy jazzowe, oryginalnie je interpretując. Właśnie tę różnorodność stylistyczną twórczości Grażyny Auguścik postaramy się Państwu przybliżyć podczas Akademii Jazz Time poświęconej jej osobie. Marta Mackiewicz - pedagog wokalny, wokalistka, aktorka scen muzycznych.

Absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach, rytmiki Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu. Aktualnie studiuje logopedię kliniczną na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Galeria

Powiązane wydarzenia