Zdjęcie wydarzenia Hard Rokoko – wystawa i wernisaż

Hard Rokoko – wystawa i wernisaż

Wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na wernisaż jednej z najbardziej tajemniczych wystaw w mieście.

Wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na wernisaż jednej z najbardziej tajemniczych wystaw w mieście. Zobacz obrazy w ramach wystawy pt. Hard Rokoko i spotkaj się z ich autorem - Jackiem Szleszyńskim. Zapraszamy w piątek 5 listopada o godz. 18.00. Termin wystawy 20.10 do 30.11 Wernisaż 05.11 godz. 18.00 Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław

Wstęp wolny. 

O wystawie:

W moich obrazach, tworzonych przeważnie w technice akrylowej, staram się pokazać fantastyczny świat, będący połączeniem sennych wizji, tajemniczych symboli, nieistniejących legend, teorii spiskowych – mówi autor. Na wystawie w Klubie Pod Kolumnami zaprezentowane zostaną obrazy z lat 2020-2021. - Wtedy więcej siedziało się w domu, aktywności zewnętrzne były mocno ograniczone – dodaje Jacek Szleszyński. - Malując inspirowałem się malarstwem baroku i rokoko. Zaczynając od przypadkowych plam i pociągnięć pędzla stopniowo wydobywam ukryte postacie oraz tajemnicze relacje je łączące. Słuchałem przeważnie muzyki hard rockowej i stąd wziął się tytuł – Hard Rokoko.

Obrazy namalowałem farbami akrylowymi na twardym podłożu typu sklejka lub płyta pilśniowa. Nie lubię płótna bo ugina się, flaczeje i potrafi pęknąć, gdy się je mocniej potraktuje narzędziem. A czasami trzeba. Nie żeby zaraz rzucać się na obraz i chlastać pędzlem na lewo i prawo ale niektóre techniki wymagają przyłożenia siły. Gotowe prace oprawiłem w stare ramy bo chcę, żeby wyglądały na stare.

Jacek Szleszyński

Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, grafiką cyfrową, ilustracją, filmem animowanym, aplikacjami interaktywnymi. Filmy pokazywane były na ponad 30 festiwalach na świecie. 

Szczegóły wydarzenia:
kolumny.art.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia