HuRaban: Letnia Scena w Starym Klasztorze

HuRaban wykonuje muzykę nazywaną world music, sublimującą w sobie oryginalne tematy ludowe z całego świata.

Zespół zawiązany w Legnicy przez absolwentki wrocławskiej Akademii Muzycznej: Fabianę Raban – multiinstrumentalistkę i Hannę Włodarczyk – gitarzystkę, koncertuje głównie za granicą: w Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Włoszech i Norwegii. Aranżuje autorsko muzykę z różnych stron świata; bałkańską, żydowską, latynoską, a także polską. 

HuRaban wykonuje muzykę nazywaną world music, sublimującą w sobie oryginalne tematy ludowe z całego świata. Zespół aranżuje je „po swojemu”, gra to, co lubi i tak, jak lubi ufając, że na świecie są ludzie o podobnej wrażliwości. Od 2017 roku współpracuje z poetką Anną Podczaszy (w 2000 r. nominowaną do literackiej nagrody Nike), która specjalnie dla HuRabanu pisze teksty.

Ciekawostką jest kilka polskich, ludowych tematów, które zostały dzięki niej okraszone zupełnie nowymi historiami. Oprócz kontrabasu, skrzypiec i gitary, zespół używa orientalnych instrumentów, takich, jak perska kamancha, którą wykorzystuje w polskich kujawiakach, a także energetyczne bębny obręczowe, egipską darbukę, riq, castagnet i tamborę.

Muzyka HuRabanu to niepowtarzalna kobieca energia połączona z wielką dbałością o profesjonalne wykonanie.

bilety 20-25 zł

fot. ze strony organizatora

Szczegóły wydarzenia:
https:

Galeria

Powiązane wydarzenia